EKRAN ZABIJA WYOBRAŹNIĘ! NISZCZY WRAŻLIWOŚĆ! MÓZG WYŻERA! PODOBNYM CZYNI GO DO SERA!
PROGRAM PROFILAKTYCZNY "SPRAWNYM ROWEREM W ŚWIAT"
data dodania: 2017-11-08

W październiku br. klasy 4-te uczestniczyły w prelekcji i zajęciach praktycznych w ramach realizacji programu profilaktycznego służącego wzmocnieniu bezpieczeństwa uczniów na drodze. Zajęcia odbywały się na naszej sali gimnastycznej. Prowadził je instruktor kolarstwa - pan Wojciech Szafarczyk, który o rowerach wie wszystko. 

Prowadzący zajęcia zaprezentował różne rodzaje pojazdów „napędzanych siłą mięśni”, zwrócił uwagę na niezbędne wyposażenie roweru i rowerzysty. Każdy uczeń poznał budowę roweru i sposoby konserwacji. Prowadzący zademonstrował jak należy prawidłowo używać hamulców, by droga hamowania była optymalna. Zwrócił uwagę na ekonomiczne korzystanie z przerzutek w rowerze. Uczniowie sprawdzili zachowanie roweru w jeździe pod górkę i z góry. 

Atrakcją był konkurs klasowego pompowania koła. Każdy uczeń pompował koło rowerowe, a wynikiem końcowym miało być 14 atmosfer. Niby prosta czynność, a tylko jednej klasie udało się napompować maksymalnie 7 atmosfer. Konkursowi towarzyszyło mnóstwo śmiechu i zabawy. 

Program „Sprawnym rowerem w świat” realizuje podstawę programową z zakresu wychowania komunikacyjnego i jest zgodny z założeniami Programu „Bezpieczny Imielin”.18 listopada 2017
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
12345
Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego
6
Zebrania i konsultacje
7
Konkurs Przedmiotowy z Matematyki
8
9Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego
10
1112
Szkolne obchody Święta Niepodległości - obowiązuje strój galowy.
13
Konkurs Przedmiotowy z Historii
14
151617dzisiaj
18
19
20212223242526
27282930
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie