"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca" J. Twardowski
KATARZYNKI I ANDRZEJKI
data dodania: 2017-11-30

W jesienne i zimowe wieczory coraz wcześniej nastają ciemności, a wokół plucha i zimno. Przyjemnie wtedy posiedzieć i posłuchać ciekawych opowieści. Uczniowie klasy IV a i VI a mieli taką niezwykłą okazję. Wtorkowe popołudnie, w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Mieszkam TU, więc znam i szanuję tradycje Górnego Śląska”, spędzili na spotkaniu z okazji ANDRZEJEK I KATARZYNEK. Gośćmi specjalnymi były Pani Halina Mucha oraz Pani Barbara Łytko, rodowite mieszkanki Imielina, które nie tylko ciekawie opowiadały o wróżbach i tradycjach związanych z zakończeniem roku, ale również zaprezentowały dawne stroje, sprzęty gospodarstwa domowego, rodzinne pamiątki.

Takie spotkanie nie mogło się obyć również bez budzących wiele emocji wróżb; stąd też było lanie wosku, układanie butów, przebijanie serca szpilką, losowanie przedmiotów. Choć wróżby wszyscy traktowali z przymrużeniem oka, to śmiechu i zabawy było co niemiara.

To wyjątkowe spotkanie stało się pretekstem do jeszcze lepszego poznania korzeni, tradycji naszego regionu i wartości przekazywania tej wiedzy kolejnym pokoleniom.

13 grudnia 2017
Startuje Tydzień Edukacji Informatycznej!
5Mikołajki! :)
789Zapraszamy na nasze stoisko podczas Imielińskiego Kiermaszu Świątecznego