"ROK WIELKICH POLAKÓW" - II MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY!
data dodania: 2017-12-18

W dniu 15 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Ch. Ruberga w Lędzinach odbył się V Powiatowy Konkurs „Rok Wielkich Polaków”. 

Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była trzem wybitnym Polakom: Tadeuszowi Kościuszce, Józefowi Piłsudskiemu i Św. Bratu Albertowi. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali test wiedzy, krzyżówkę, rozpoznawali sławne cytaty i miejsca związane z życiem i działalnością bohaterów. 

Uczniowie naszej szkoły, tworzący drużynę w składzie: Bartosz Szendera klasa 4a, Sebastian Orzeł klasa 6a, Igor Wąs 6c osiągnęli znaczący sukces, zajmując 2 miejsce w powiecie. Nasza szkoła po zaciętej walce do końca ustąpiła jedynie Szkole Podstawowej nr 1 z Imielina. Sukces tym bardziej cieszy i dobrze wróży na przyszłość, iż w konkursie uczestniczyliśmy po raz pierwszy i mieliśmy najmłodszą drużynę ze wszystkich uczestniczących w konkursie szkół. 

Nagrodą za zajęcie II miejsca była statuetka ufundowana przez Radę Rodziców szkoły – organizatora konkursu. Ponadto uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne pamiątki. 

Duże słowa uznania dla naszych uczniów, którzy ponad od dwóch miesięcy przygotowywali się do konkursu, zgłębiali fachową literaturę przedmiotu, przygotowali rozbudowane prezentacje multimedialne, a w przeddzień konkursu mieli możliwość zaprezentowania swojej wiedzy przed panią dyrektor Dagmarą Kupczyk, która była gościem zajęć podsumowujących w ramach: Klubu Przyjaciół Historii. Słowa podziękowania również dla pana Bartosza Stachonia, który przygotowywał uczniów do konkursu. Gratulujemy!21 czerwca 2018
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
Dzień wolny od zajęć (odpracowany)
1
23
45678910
11121314151617
18DZIEŃ SPORTU
19
20dzisiaj
21
Zakończenie roku szkolnego
22
2324
252627282930
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie