"ROK WIELKICH POLAKÓW" - II MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY!
data dodania: 2017-12-18

W dniu 15 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Ch. Ruberga w Lędzinach odbył się V Powiatowy Konkurs „Rok Wielkich Polaków”. 

Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była trzem wybitnym Polakom: Tadeuszowi Kościuszce, Józefowi Piłsudskiemu i Św. Bratu Albertowi. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali test wiedzy, krzyżówkę, rozpoznawali sławne cytaty i miejsca związane z życiem i działalnością bohaterów. 

Uczniowie naszej szkoły, tworzący drużynę w składzie: Bartosz Szendera klasa 4a, Sebastian Orzeł klasa 6a, Igor Wąs 6c osiągnęli znaczący sukces, zajmując 2 miejsce w powiecie. Nasza szkoła po zaciętej walce do końca ustąpiła jedynie Szkole Podstawowej nr 1 z Imielina. Sukces tym bardziej cieszy i dobrze wróży na przyszłość, iż w konkursie uczestniczyliśmy po raz pierwszy i mieliśmy najmłodszą drużynę ze wszystkich uczestniczących w konkursie szkół. 

Nagrodą za zajęcie II miejsca była statuetka ufundowana przez Radę Rodziców szkoły – organizatora konkursu. Ponadto uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne pamiątki. 

Duże słowa uznania dla naszych uczniów, którzy ponad od dwóch miesięcy przygotowywali się do konkursu, zgłębiali fachową literaturę przedmiotu, przygotowali rozbudowane prezentacje multimedialne, a w przeddzień konkursu mieli możliwość zaprezentowania swojej wiedzy przed panią dyrektor Dagmarą Kupczyk, która była gościem zajęć podsumowujących w ramach: Klubu Przyjaciół Historii. Słowa podziękowania również dla pana Bartosza Stachonia, który przygotowywał uczniów do konkursu. Gratulujemy!11 grudnia 2018
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
12
3456789
10dzisiaj
Zebrania i konsultacje
11
1213141516
17181920212223
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
24
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
25
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
26
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
27
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
28
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
29
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
30
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
31
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie