Zajęcia szachowe u pierwszaków !!!
data dodania: 2018-03-11

Od września 2017 roku, nasi uczniowie z klas pierwszych z wielkim entuzjazmem zgłębiają tajniki królewskiej gry, jaką są szachy. Od drugiego półrocza w rozgrywkach szachowych pomagają im także starsi koledzy z klas IV- VI. Współpraca odbywa się w ramach Szkolnego Projektu Edukacyjnego „Szachy”.

Dlaczego akurat szachy i czym są szachy?

Szachy, to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysły naszych pociech. Ta gra sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, kształci jego pamięć, umiejętność abstrakcyjnego oraz logicznego myślenia, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną. Zwiększa aktywność umysłową i rozbudza twórcze zdolności, które drzemią w każdym młodym człowieku. Szachy rozwija i wzmacnia wiele różnych, przydatnych życiowo umiejętności – uczą odwagi i pewności siebie, przewidywania konsekwencji oraz odpowiedzialności za własne decyzje. Młody adept królewskiej gry staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i w pełni panuje nad sobą.

Jak więc widać, szachy wiążą się z wieloma zaletami. Nigdy nie jest się zbyt starym lub zbyt młodym, aby czerpać radość z szachów :) Nie potrzeba także specjalnych i wyszukanych warunków, aby cieszyć się tą grą. Potrzebne są chęci, znajomość podstawowych zasad gry oraz zestawy szachowe, w które to właśnie wyposażone zostały nasze sale lekcyjne. Wszystko to za sprawą Rady Rodziców, bowiem to rodzice zakupili nam piękne, drewniane szachy do naszych klas. To świetna inwestycja na długie lata !!!

Pierwszaki serdecznie dziękują :) Będzie im bardzo miło rozgrywać kolejne partie, używając nowych, szkolnych szachów. A my, dorośli, uczmy nasze dzieci gry w szachy w myśl słów amerykańskiego arcymistrza szachowego Paula Morphy’ego, który powiedział:

Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”.
26 marca 2019
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
123
4ZEBRANIA - KONULTACJE
5
678910
11121314151617
18192021222324
25dzisiaj
26
2728293031
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie