Ogólnopolski Dzień Matematyki
data dodania: 2018-03-12

DZIEŃ MATEMATYKI 2018

Tegoroczny Dzień Matematyki obchodzony był 12 marca. Jest to największe
i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce.
W tym roku hasłem przewodnim jest „Matematyka od kuchni”.

Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich. Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji z dużym zaangażowaniem. Uczniowie klas I - III robili matematyczne sałatki, fasolkowe liczby, dzielili czekolady na części, ważyli produkty, bawili się w sklep. Dużo się działo, a wszystkie zadania bardzo podobały się dzieciom.

11 grudnia 2018
Zebrania i konsultacje