Żywa lekcja historii
data dodania: 2018-05-09

9 maja w naszej szkole odbyła się lekcja historii inna niż zwykle. W tym dniu odwiedzili nas aktorzy agencji artystycznej Atena z programem żywej lekcji historii po tytułem: „Od utraty niepodległości do powstań śląskich”. Ta nietypowa lekcja była jednym z wielu działań, które w bieżącym roku organizuje nasza szkoła w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie mogli się przekonać jak trudne były losy naszego narodu i skomplikowane drogi do odzyskania niepodległości. Aktorzy przypomnieli uczniom okoliczności w jakich Polacy utracili wolność oraz przedstawili wybrane wydarzenia z czasów zaborów. Zaprezentowano ubiory i rodzaje broni jakich używano w tamtych czasach. Uczniowie mieli okazję samodzielnie spróbować sztuki nakładania bagnetu i ataku na wroga. Po takiej lekcji pełnej niespodzianek i humoru, uczniowie wyszli z przekonaniem, że historię naprawdę da się lubić.

24 maja 2018
Dzień wolny od zajęć