Innowacyjna matematyka
data dodania: 2018-06-07

Uczniowie klas VI w tym roku szkolnym odkrywali obecność matematyki w najbliższym otoczeniu. W ramach innowacji pedagogicznej „Matematyka jest wokół nas prowadzili badania i obserwacje, gromadzili dane i opracowywali je w zakresie czterech tematów przewodnich:

Klasa VI a – „Geometria wokół nas”

Klasa VI b – „Moja klasa w liczbach”

Klasa VI c – „Imielin w liczbach”

Klasa VI d – „Nasza szkoła w liczbach”

Realizacja zadań polegała na odnajdywaniu kształtów geometrycznych, jednostek długości, masy, objętości, liczb i ich roli w życiu codziennym. Uczniowie uczyli się porządkować gromadzone materiały, analizować ich funkcje i przydatność, wiązać zdobyte na lekcjach wiadomości z otaczającą nas rzeczywistością. Wykorzystywali również umiejętności zdobyte na zajęciach komputerowych, tworząc tabele oraz wykresy.

Efektem wielotygodniowych działań uczniów są piękne albumy oraz świadomość, że trudne pojęcia z lekcji to tak naprawdę opisane językiem matematyki okna, pokoje, akwaria, odległości, prędkość samochodu, pojemność silnika, ładowność ciężarówek, wzrost, upływ czasu itp.

Prace uczniów można podziwiać w salach 21 oraz 28.

21 czerwca 2018
Dzień wolny od zajęć (odpracowany)
18DZIEŃ SPORTU