Warsztaty ekologiczne klas 3a,3b,3g i 3h
data dodania: 2018-06-11

W dniach 6-8 czerwca 2018 r. klasy 3a, 3b, 3g i 3h udały się w Pieniny na trzydniowe warsztaty ekologiczne.

Pieniny stanowią część łańcucha zwanego Pienińskim Pasem Skałkowym. Stolicą Pienin jest Szczawnica - cudny kurort uzdrowiskowy, a symbolem tych gór jest karłowata sosna rosnąca na widokowym szczycie Sokolicy. Pieniny słyną ze skalistych turni i dlatego przypominają Tatry, choć nie są wysokie. Słyną również z przepięknych przełomów Dunajca.

Celem warsztatów było zbliżenie uczniów do świata przyrody przez naturalny kontakt, kształtowanie opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, rozumienie znaczenia ekologii i postaw ekologicznych.

W 1 dniu warsztatów uczniowie zwiedzili Zamek w Czorsztynie, podziwiali Jezioro Sromowickie, Zamek w Nidzicy, a także odbyli rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i obejrzeli zaporę w Nidzicy. Poszli również na wycieczkę do Wąwozu Szopczańskiego.

Kolejny dzień od rana zaczął się ciekawie: uczniowie mieli okazję zjeżdżać na zjeżdżalni grawitacyjnej w Kluszkowcach, wyjść na górę Bryjarkę w Paśmie Radziejowej, zejść do Szczawnicy i skosztować tam wód mineralnych w pijalni, a także zakupić pamiątki i lody. Wieczorem był spacer nad rzeczkę w Białce Tatrzańskiej, a na terenie ośrodka wczasowego gry i zabawy integracyjne oraz grill z kiełbaskami.

W ostatnim dniu warsztatów odbyła się wycieczka piesza malowniczym Wąwozem Homole, zabawy na Polanie Bodnarówka i zejście do Jaworek. Warsztaty zakończyły się obiadem w Szczawnicy oraz spacerem po Parku Dolnym.

Pogoda dopisała i trzecioklasiści zadowoleni bezpiecznie wrócili do domu!

PS. Na warsztatach ekologicznych (jak przystało) już po raz kolejny przeprowadzona została AKCJA Samorządu Uczniowskiego NAKRĘTKA NA WYCIECZCE! Brawo!

21 czerwca 2018
Dzień wolny od zajęć (odpracowany)
18DZIEŃ SPORTU