Warsztaty ekologiczne klas 3a,3b,3g i 3h
data dodania: 2018-06-11

W dniach 6-8 czerwca 2018 r. klasy 3a, 3b, 3g i 3h udały się w Pieniny na trzydniowe warsztaty ekologiczne.

Pieniny stanowią część łańcucha zwanego Pienińskim Pasem Skałkowym. Stolicą Pienin jest Szczawnica - cudny kurort uzdrowiskowy, a symbolem tych gór jest karłowata sosna rosnąca na widokowym szczycie Sokolicy. Pieniny słyną ze skalistych turni i dlatego przypominają Tatry, choć nie są wysokie. Słyną również z przepięknych przełomów Dunajca.

Celem warsztatów było zbliżenie uczniów do świata przyrody przez naturalny kontakt, kształtowanie opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, rozumienie znaczenia ekologii i postaw ekologicznych.

W 1 dniu warsztatów uczniowie zwiedzili Zamek w Czorsztynie, podziwiali Jezioro Sromowickie, Zamek w Nidzicy, a także odbyli rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i obejrzeli zaporę w Nidzicy. Poszli również na wycieczkę do Wąwozu Szopczańskiego.

Kolejny dzień od rana zaczął się ciekawie: uczniowie mieli okazję zjeżdżać na zjeżdżalni grawitacyjnej w Kluszkowcach, wyjść na górę Bryjarkę w Paśmie Radziejowej, zejść do Szczawnicy i skosztować tam wód mineralnych w pijalni, a także zakupić pamiątki i lody. Wieczorem był spacer nad rzeczkę w Białce Tatrzańskiej, a na terenie ośrodka wczasowego gry i zabawy integracyjne oraz grill z kiełbaskami.

W ostatnim dniu warsztatów odbyła się wycieczka piesza malowniczym Wąwozem Homole, zabawy na Polanie Bodnarówka i zejście do Jaworek. Warsztaty zakończyły się obiadem w Szczawnicy oraz spacerem po Parku Dolnym.

Pogoda dopisała i trzecioklasiści zadowoleni bezpiecznie wrócili do domu!

PS. Na warsztatach ekologicznych (jak przystało) już po raz kolejny przeprowadzona została AKCJA Samorządu Uczniowskiego NAKRĘTKA NA WYCIECZCE! Brawo!

16 sierpnia 2018