Górnośląski Park Etnograficzny – wycieczka klas VA i VD do Skansenu w Chorzowie
data dodania: 2018-10-02

Uczniowie klas Va oraz Vd wybrali się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie w ramach innowacji „Mieszkam TU, więc znam i szanuję tradycje Górnego Śląska”. Chociaż zamiast październikowego słońca piątoklasistów powitała dżdżysta pogada, nie przeszkodziło to jednak w zwiedzaniu bardzo ciekawych obiektów Skansenu.

Uczniowie zobaczyli tradycyjne, drewniane budownictwo wiejskie i małomiasteczkowe, tj. budynki mieszkalne i gospodarcze, obiekty rzemieślniczo-przemysłowe oraz sakralne wraz z wyposażeniem wnętrz. Poznali dawne zwyczaje, dowiedzieli się jak wyglądało życie naszych pradziadków. Najciekawszym obiektem okazał się Młyn, który kiedyś stał w Imielinie.

Ponadto uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji w szkole liczącej 150 lat – usiedli ławkach, otrzymali łupkowe tabliczki oraz rysiki, na których mogli przepisywać notatki tablicy; spróbowali trudnej sztuki pisania prototypem wiecznego pióra, czyli stalówką zanurzaną w kałamarzu. Niektórzy nawet usiedli w oślej ławce lub klęczeli na grochu.

Skansen w Chorzowie to muzeum na świeżym powietrzu. W pięknym otoczeniu zieleni, ciszy można przenieść się w czasy naszych pradziadków, zobaczyć jak dawniej toczyło się życie. To miejsce, w którym organizowane są różnorodne warsztaty, imprezy; gdzie warto się wybrać z całą rodziną.11 grudnia 2018
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
12
3456789
10dzisiaj
Zebrania i konsultacje
11
1213141516
17181920212223
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
24
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
25
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
26
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
27
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
28
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
29
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
30
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
31
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie