Górnośląski Park Etnograficzny – wycieczka klas VA i VD do Skansenu w Chorzowie
data dodania: 2018-10-02

Uczniowie klas Va oraz Vd wybrali się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie w ramach innowacji „Mieszkam TU, więc znam i szanuję tradycje Górnego Śląska”. Chociaż zamiast październikowego słońca piątoklasistów powitała dżdżysta pogada, nie przeszkodziło to jednak w zwiedzaniu bardzo ciekawych obiektów Skansenu.

Uczniowie zobaczyli tradycyjne, drewniane budownictwo wiejskie i małomiasteczkowe, tj. budynki mieszkalne i gospodarcze, obiekty rzemieślniczo-przemysłowe oraz sakralne wraz z wyposażeniem wnętrz. Poznali dawne zwyczaje, dowiedzieli się jak wyglądało życie naszych pradziadków. Najciekawszym obiektem okazał się Młyn, który kiedyś stał w Imielinie.

Ponadto uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji w szkole liczącej 150 lat – usiedli ławkach, otrzymali łupkowe tabliczki oraz rysiki, na których mogli przepisywać notatki tablicy; spróbowali trudnej sztuki pisania prototypem wiecznego pióra, czyli stalówką zanurzaną w kałamarzu. Niektórzy nawet usiedli w oślej ławce lub klęczeli na grochu.

Skansen w Chorzowie to muzeum na świeżym powietrzu. W pięknym otoczeniu zieleni, ciszy można przenieść się w czasy naszych pradziadków, zobaczyć jak dawniej toczyło się życie. To miejsce, w którym organizowane są różnorodne warsztaty, imprezy; gdzie warto się wybrać z całą rodziną.



19 lutego 2019
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
123
45678910
Ferie zimowe
11
Ferie zimowe
12
Ferie zimowe
13
Ferie zimowe
14
Ferie zimowe
15
Ferie zimowe
16
Ferie zimowe
17
Ferie zimowe
18
dzisiaj
Ferie zimowe
19
Ferie zimowe
20
Ferie zimowe
21
Ferie zimowe
22
Ferie zimowe
23
Ferie zimowe
24
25262728
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie