ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI!
data dodania: 2018-12-23

Tradycją naszej szkoły są Jasełka przygotowywane przez panią Annę Cyroń z uczniami. W tym roku wystąpiła cała klasa 6b, dla której scenariusz napisał pan Grzegorz Żyła- aktor i rodzic.
Akcja Jasełek toczyła się w Imielinie. Przedstawicielami mieszkańców byli: Wójt, Gajowy oraz wielodzietna i hałaśliwa rodzina Kowala. Sensacją spokojnej miejscowości stały się gadające po ludzku zwierzęta. W trakcie dyskusji  pojawili się goście- Maryja z Józefem. Dla jednych byli uchodźcami, dla innych swojakami. Mimo różnic światopoglądowych przyjęto ich z otwartymi sercami.
Cud wigilijnej nocy podsumował Archanioł słowami:
                          „Dziś na skraju Imielina
                                       Urodziła się Dziecina
                                       Bo Imielin, jak nie wiecie
                                       Najważniejszy jest na świecie!”
 Nad próbami czuwali: autor scenariusza, wychowawca klasy i katechetka. Dekorację przygotowały panie: Urszula Haber, Anna Cyroń i wychowawca 6b. Jasełka wystawiono w Przedszkolu Miejskim, na Hali Sportowej dla uczniów SP2, grup przedszkolnych i rodziców.

17 lipca 2019
dzisiaj