Nasza szkoła bierze udział w konkursie empiku - oddaj na nas głos: www.empik.com/biblioteki/zaglosuj
ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE I ZEBRANIA
data dodania: 2017-10-09

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, 

serdecznie zapraszamy na zebrania i konsultacje, które odbędą się dn. 10 października (wtorek) w godzinach wskazanych przez wychowawców klas. 

Wykaz sal zamieszony będzie na drzwiach wejściowych do szkoły. 

Do zobaczenia!






SAMORZĄD UCZNIOWSKI OGŁASZA KONKURS
data dodania: 2017-10-07






KIEDY PÓJDĘ W ŚWIAT: SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM
data dodania: 2017-10-06

Dnia 4 października klasy II "a", II "b" i III "g" odwiedził pan ogniomistrz Damian Grzyśka, który przybliżył uczniom zawód strażaka. 

Podczas spotkania pan Damian zaprezentował zebranym strój roboczy i bojowy obowiązujący w straży pożarnej, który dzieci mogły przymierzyć. Na koniec gość odpowiadał na pytania uczniów. 

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Kiedy pójdę w świat…”.






NIE LADA GRATKA - NAJPIĘKNIEJSZE JESIENNE LIŚCIE
data dodania: 2017-10-05

Kolejną "Nie lada GRAtką" była październikowa akcja "Spadający liść". Uczennice i uczniowie klas IV-VI na własnoręcznie wykonanych i udekorowanych liściach pisali wiersze lub życzenia. 

Komisja konkursowa (w składzie: nauczyciele-plastycy oraz nauczyciele-bibliotekarze) postanowiła nagrodzić następujące dzieci:

Prace podziwiać można na korytarzu I piętra oraz w sali 20. 

Już dzisiaj zachęcamy Was do włączenia się w kolejne działanie w ramach innowacji z języka polskiego - hasłem na najbliższe tygodnie będzie... DESZCZ. Przekonacie się, że nawet on może nam dostarczyć wielu pozytywnych emocji. :) Szczegóły na lekcjach!






ZAJĘCIA DODATKOWE: KOŁA I ZESPOŁY
data dodania: 2017-10-04

Zapraszamy wszystkich naszych uczniów do korzystania z bogatej oferty zajęć dodatkowych:

http://sp2.imielin.pl/index.php?link=Dodatkowe






O KSIĄŻKACH I CZYTELNICTWIE - SPOTKANIE Z KSIĘGARZEM
data dodania: 2017-10-04

Sprawozdanie ze spotkania

Dziś wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie zostali zaproszeni na prelekcję, którą poprowadził pan Grzegorz Kulikowski

Jest to człowiek, który od lat zajmuje się sprzedażą książek. Opowiadał nam o korzyściach płynących z czytania. Młody czytelnik przez czytanie pobudza wyobraźnię, staje się kreatywnym, umie się wysłowić i gimnastykuje mózg

Pan Kulikowski zachęcał uczniów do korzystania z zasobów bibliotecznych, ponieważ co roku wydaje się wiele ciekawych pozycji dla dzieci i młodzieży. Chociaż nauczyciele również zachęcają nas – uczniów, do czytania książek, to ciągle jednak nie wszyscy są do tego przekonani. Może muszą po prostu do tego dorosnąć? :)

Olaf Rozmus, V "a"

Spotkanie z księgarzem

4 października zawitał do naszej szkoły Pan Grzegorz Kulikowski, księgarz, który przywozi do naszej szkolnej biblioteki lektury, książki i komiksy. 

Gdy przeszliśmy na salę, pan Grzegorz już na nas czekał. Przywitaliśmy się grzecznie, usiedliśmy i słuchaliśmy. Pan przekazywał nam interesujące treści nt. książek i czytelnictwa, zadawał nam również pytania, a my odpowiadaliśmy. Rozmawialiśmy między innymi o tym, co nam dają książki. Odpowiedzi były różne, np. że dzięki sprawniej piszemy, mamy bogatszy zasób słów, a także lepszą pisownię i ortografię. Rozmawialiśmy jeszcze na inne "książkowe" tematy. 

Spotkanie było bardzo udane i cieszę się, że ja i moja klasa wzięliśmy w nim udział.
 Alicja Gwóźdź, V "a"






O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI I REALU - POGADANKA Z POLICJĄ
data dodania: 2017-10-04

"Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną i przestępczością nieletnich odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie. Mundurowy przeprowadził prelekcje dla szóstoklasistów, których tematyką była demoralizacja i odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne. Policjant przypomniał też młodzieży o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z internetu. 

Podczas prelekcji sierż. sztab. Grzegorz Dudys przybliżył problemy, z jakimi szóstoklasiści mogą mieć już styczność. Policjant przybliżył uczniom przepisy dotyczące osób nieletnich, które popadają w konflikt z prawem lub zasadami współżycia społecznego. Mundurowy wyjaśnił, jakie zachowania są prawnie zabronione oraz jakie mogą być ich skutki. Próbował uświadomić 13-latkom, że często "niewinne" próby picia alkoholu, używania środków odurzających, bójka z kolegą, a nawet systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego mogą zakończyć się dla nich bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami, a za błędy popełnione w wieku kilkunastu lat "płaci się" nawet w dorosłym życiu. 

Spotkanie z młodzieżą było też okazją do poruszenia tematu cyberprzestępczości. Sierż. sztab. Grzegorz Dudys omówił, jak umiejętnie i bezpiecznie korzystać z internetu. Nakreślił młodzieży jak ważny jest rozsądek i ostrożność podczas korzystania z portali społecznościowych. Ostrzegł przed lekkomyślnym zamieszczaniem w internecie swoich zdjęć i danych osobowych, a także przed umawianiem się z obcymi".

Za: http://bierun.slaska.policja.gov.pl/ka3/informacje/aktualnosci/214252,Prelekcje-dla-imielinskich-szostoklasistow.html

Bardzo dziękujemy przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu za przeprowadzenie rzeczowej i dającej do myślenia prelekcji. 






SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO KRAKOWA
data dodania: 2017-10-03

We wtorek byliśmy z całą klasą na wycieczce szkolnej w Ogrodzie Doświadczeń oraz w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Muzeum znajduje się w budynku dawnej zajezdni pierwszego wąskotorowego tramwaju elektrycznego. Gromadzi eksponaty związane z rozwojem komunikacji miejskiej, elektrowni, gazownictwa oraz zabytki historii techniki. W muzeum uczyliśmy się, jak powstaje tornado i oglądaliśmy, jak dawniej powstawały książki. 

W ogrodzie doświadczeń mieliśmy okazję zobaczyć dużo ciekawych doświadczeń, takich jak; wywoływanie wirów wodnych czy zobaczenie Układu Słonecznego z bliska. Zaciekawiło nas też wąchanie kwiatów i określanie ich zapachów. W ogrodzie mogliśmy również zobaczyć Kołyskę Newtona, rozszczepienie światła, czy posłuchać dzwonów rurowych. Największą zabawę mieliśmy, gdy musieliśmy szukać odpowiedniej drogi w labiryncie. 

Wycieczka bardzo nam się podobała. Mogliśmy się dużo nauczyć w formie znakomitej zabawy. Polecamy wszystkim! :) 

Kinga Turczyńska, kl III "h"






AKTYWNA TABLICA DLA IMIELIŃSKIEJ "DWÓJKI"
data dodania: 2017-10-02

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie, 

z wielką radością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do rządowego programu "Aktywna Tablica" i zyskała 10.240 zł dofinansowania na zakup monitora dotykowego! 

To już drugi w tym roku szkolnym program rządowy (po Narodowym Programie Czytelnictwa), w którym zdobyliśmy pieniądze na dofinansowanie szkolnej infrastruktury. 

Wkrótce pochwalimy się nowym sprzętem!






1000 POWODÓW BY CZYTAĆ - ODDAJ GŁOS NA NASZĄ SZKOŁĘ!
data dodania: 2017-10-02

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Nasza szkoła bierze udział w konkursie empiku "1000 powodów by czytać". Prosimy o oddawanie na nas głosów - codziennie do 22 października. Zwycięskie szkoły otrzymają 1000 książek do szkolnej biblioteki! 

Instrukcja - czyli jak głosować: 
1. Zaloguj się na stronie www.empik.com (jeśli nie masz konta, musisz się zarejestrować – to zajmuje tylko kilka sekund). 
2. Wejdź na: empik.com/biblioteki/zaglosuj 
3. Wpisz w wyszukiwarkę: Imielin – wyświetli się zgłoszenie naszej szkoły (okładka książki "Mikołajek na wakacjach"). 
4. Głosuj każdego dnia – wygrajmy 1000 książek dla naszych Dzieci!








<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

19 października 2017
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
1
2345Pasowanie na ucznia!
6
78
9Zebrania/konsultacje dla Rodziców.
10
1112Obchody Dnia Edukacji Narodowej
13
1415
161718dzisiaj
19
202122
2324Wyjazd klas V i VI do Teatru Zagłębia w Sosnowcu
25
Wyjazd klas IV do Teatru Zagłębia w Sosnowcu
26
272829
3031
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie