SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY KLAS PIĄTYCH
data dodania: 2018-04-11

Klasy piąte wzięły udział w szkolnym konkursie mitologicznym. Reprezentacje klas zmierzyły się w wielu konkurencjach, sprawdzających wiedzę z mitologii. Wszyscy uczniowie na tę okazję przebrali się za bohaterów mitologicznych. Stroje były bardzo oryginalne, wykonane z dbałością o każdy szczegół. Podczas konkursu dzieci miały między innymi za zadanie rozwiązać krzyżówkę mitologiczną, ułożyć puzzle, dopasować opis do danego bohatera. Poprzez wiele konkurencji, uczniowie dobrze się bawiąc, utrwalili wiedzę z mitologii. Wszystkie klasy spisały się na medal, a o zwycięstwie przesądziły pojedyncze punkty. O pierwsze miejsce w dogrywce zawalczyły klasa V a i klasa V d. W rezultacie konkurs wygrała klasa V a, drugie miejsce przypadło klasie V d, trzecie V b, a czwarte V c. Konkursowi towarzyszyło wiele emocji, czego dowodem był wspaniały doping klas i przygotowane przez nich transparenty.

Konkurs, organizowany w naszej szkole cyklicznie już od wielu lat, po raz kolejny okazał się świetnym podsumowaniem lekcji o tematyce mitologicznej, które mamy nadzieję pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim pomysłowości i zaangażowania.

data dodania: 2018-04-11

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu zorganizowanej w lutym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi projekt edukacyjny sieciaki.pl. W ramach tego wydarzenia uczniowie wykonywali plakaty, nagrywali krótkie filmiki oraz tworzyli teksty piosenek promujących bezpieczne zachowania w sieci. Podsumowaniem szkolnej akcji zajął się Olaf Rozmus z klasy 5"a", który zmontował krótki filmik - reportaż. Jego praca została doceniona nie tylko w szkole, ale i przez portal sieciaki.pl, który nagrodził film wyróżnieniem w zorganizowanym przez Fundację ogólnopolskim konkursie na reportaż z DBI. nagrodzony film

SZKOLNY KONKURS NA PLAKAT
data dodania: 2018-04-05

data dodania: 2018-04-04

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole-reportaż wyróżniony w konkursie portalu Sieciaki.pl

KONKURS PLASTYCZNY
data dodania: 2018-03-30

WYNIKI KONKURSU „PISANKA WIELKANOCNA”
data dodania: 2018-03-27

data dodania: 2018-03-27

REGULAMIN KONKURSU MATEMATYCZNEGO
data dodania: 2018-03-26

Powiatowy Konkurs "Bezpieczny trzecioklasista"
data dodania: 2018-03-22

Dnia 22.03.2018 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach odbył sie pierwszy Powiatowy Konkurs "Bezpieczny trzecioklasista". Nasza drużyna w składzie Antonina Latoń- 3A, Barbara Pudełko -3C, Karolina Hermyt -3F oraz Maksymilian Małek -3E wywalczyli 2 miejsce. Serdecznie gratulujemu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ruchu drogowego oraz zachowania się w sytuacjach kryzysowych.

VI Powiatowy Konkurs Gwary Śląskiej pt. „Jak to dawniej bywało”
data dodania: 2018-03-21

<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

24 kwietnia 2018