LIST GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO i KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
data dodania: 2019-01-18


IV MISTRZOSTWA SZKOŁY W NARCIARSTWIE I SNOWBOARDZIE
data dodania: 2019-01-18


Jasełka
data dodania: 2018-12-23

    Tradycją naszej szkoły są Jasełka przygotowywane przez panią Annę Cyroń z uczniami. W tym roku wystąpiła cała klasa 6b, dla której scenariusz napisał pan Grzegorz Żyła- aktor i rodzic.
Akcja Jasełek toczyła się w Imielinie. Przedstawicielami mieszkańców byli: Wójt, Gajowy oraz wielodzietna i hałaśliwa rodzina Kowala. Sensacją spokojnej miejscowości stały się gadające po ludzku zwierzęta. W trakcie dyskusji  pojawili się goście- Maryja z Józefem. Dla jednych byli uchodźcami, dla innych swojakami. Mimo różnic światopoglądowych przyjęto ich z otwartymi sercami.
Cud wigilijnej nocy podsumował Archanioł słowami:
                          „Dziś na skraju Imielina
                                       Urodziła się Dziecina
                                       Bo Imielin, jak nie wiecie
                                       Najważniejszy jest na świecie!”
 Nad próbami czuwali: autor scenariusza, wychowawca klasy i katechetka. Dekorację przygotowały panie: Urszula Haber, Anna Cyroń i wychowawca 6b. Jasełka wystawiono w Przedszkolu Miejskim, na Hali Sportowej dla uczniów SP2, grup przedszkolnych i rodziców.


WYNIKI KONKURSU ŚWIĄTECZNY PIERNICZEK
data dodania: 2018-12-22

Rozstrzygnięcie konkursu  „Świąteczny pierniczek”
 
I miejsce
Emilia Kędzierska 1a
Marta Chrząstek 2c

II miejsce
Wojciech Gabor 1b
Antonina Goczoł 2c

III miejsce                                                                      
Lena Buchta 2d
Zuzanna Pacwa 2 c
 
Wyróżnienia
Marek Cieślik 1d
Kacper Pacwa 1d
Julia Turczyńska 2d
Malwina Skwarska 2d
Marcin Bęben 2e


WIZYTA W DOMU OPIEKI W IMIELINIE
data dodania: 2018-12-22

Jak co roku spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu w Domu Opieki dla Osób Starszych w Imielinie.

Uczniowie naszej szkoły, razem z nauczycielami, przyszli do osób starszych z opłatkiem i kolędą. Wręczyli również wykonany własnoręcznie stroik oraz kartki świąteczne z życzeniami. Jak zawsze zostali gorąco przywitani i wzbudzili wiele wzruszeń.

Wszystkim zaangażowanym w tę akcję GORĄCO DZIĘKUJEMY.


Warsztaty Architektoniczne - podsumowanie.
data dodania: 2018-12-18

Zakończyły się warsztaty organizowane w naszej szkole przez Stowarzyszenie Architektów Polskich – SARP w Katowicach. Zabawa w projektowanie i budowanie trwała przeszło 2 tygodnie. Projekt obejmował dwugodzinne zajęcia w klasach I – III. Uczniowie klas pierwszych projektowali domki dla zwierząt, domy mieszkalne wykonywano w klasach drugich, a w klasach trzecich uczniowie robili projekt elewacji - fasady budynku. Działania uczniów poprzedzała instrukcja, zapoznanie z materiałami i sposobami wykonania pracy, a także pokaz slajdów. Pani Ewa Szymańska – Sułkowska oraz pani Ewa Klimonda ze Stowarzyszenia Architektów Polskich służyły pomocą, a także wraz z dziećmi wybrały najlepsze prace, za które uczniowie dostali dodatkowe nagrody. Każde dziecko po ukończeniu dwugodzinnych warsztatów otrzymało dyplom. Dziękujemy za wspaniałe warsztaty! Bardzo nam się podobało!
Sukces w konkursie literackim „Opowieści naszych pradziadków”
data dodania: 2018-12-17

Bartek Szendera, uczeń klasy 5a, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Opowieści naszych pradziadków” zorganizowanym przez Muzeum „Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie”. Zadanie konkursowe polegało na odwiedzeniu Skansenu, wybraniu jednego zabytkowego obiektu i napisaniu opowiadania, którego akcja będzie toczyła się przed około 150 laty. Bartek, zapalony miłośnik historii, opisał co przydarzyło się w imielińskim młynie. To właśnie ten obiekt zwrócił szczególną uwagę wszystkich uczniów podczas wycieczki klas piątych do chorzowskiego Skansenu w ramach innowacji Mieszkam TU, więc znam i szanuję tradycje Górnego Śląska, która odbyła się w październiku tego roku. Bartek został zaproszony na uroczyste wręczenie nagród, które miało miejsce 16 grudnia podczas imprezy "Śląsko Wilijo", na której można m.in. było zobaczyć prezentację zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, wziąć udział w warsztatach przygotowania tradycyjnych ozdób choinkowych, świątecznego strojenia chałup i kościoła. Można było spróbować potraw świątecznych pochodzących z terenów Śląska i Beskidu Śląskiego oraz zobaczyć występy kolędników - Bałamuty ze Zwardonia i Jukacy z Żywca. Gratulujemy Bartkowi i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach oraz rozwijania swoich pasji.
„AKCJA MIKOŁAJ” - PODZIĘKOWANIA
data dodania: 2018-12-17

Kolejna akcja charytatywna „Akcja Mikołaj”, zakończona sukcesem. Dziękujemy wszystkim za wspaniały odzew. Zebraliśmy wiele zabawek, książeczek, kolorowanek, gier, które powędrowały do potrzebujących dzieci. Obdarowaliśmy: Dom Dziecka w Mysłowicach, Hospicjum Cordis w Katowicach, Szpital Miejski w Tychach – oddział dziecięcy, Szpital w Katowicach Ligocie – oddział dziecięcy, kardiologiczny oraz Caritas. Za wielkie serca wszystkim, w imieniu obdarowanych dzieci, gorąco DZIĘKUJEMY. Szkolny Wolontariat
Razem na Święta
data dodania: 2018-12-15


VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii
data dodania: 2018-12-13

Sebastian Labe z kl. 6 b i Wojciech Bęben z kl. 6 c wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Bieruniu. Nasza drużyna zdobyła 4 miejsce. Gratulujemy!


<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

19 lutego 2019
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
123
45678910
Ferie zimowe
11
Ferie zimowe
12
Ferie zimowe
13
Ferie zimowe
14
Ferie zimowe
15
Ferie zimowe
16
Ferie zimowe
17
Ferie zimowe
18
dzisiaj
Ferie zimowe
19
Ferie zimowe
20
Ferie zimowe
21
Ferie zimowe
22
Ferie zimowe
23
Ferie zimowe
24
25262728
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie