TRWA REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ
Dzień Projektów w SP2
data dodania: 2019-03-25

W sobotę 16.03 odbył się dzień projektów w naszej szkole. W tym dniu zamiast zwyczajowych lekcji, jak na sobotę roboczą przystało, zajęcia miały inny charakter. W klasach I-III odbywały się projekty „Poznajemy przyrodę poprzez zmysły”. Klasy młodsze przygotowywały się do nadejścia wiosny. Klasy IV-VI „Odkrywały tajemnice przyrody” realizując projekty o zdrowym stylu życia, dbaniu o nasz organizm i podróżowaniu poprzez kraje i kontynenty. Dodatkowo w klasach VI odbyły się spotkania z pszczelarzem. Ponadto realizowane były Innowacje Pedagogiczne.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był spektakl przygotowany w ramach innowacji z języka angielskiego.

Przedstawienie - ”Puss In Boot’s, czyli Kot w butach po angielsku. Wspaniała dekoracja, niesamowita gra aktorów z klas IV oraz nagłośnienie sprawiło, że uczniowie poczuli się jak w prawdziwym teatrze.

Dodatkowo odbyły się wystąpienia klas VI z teatrzykami Kamishibai. Teatr Ilustracji przygotowany na zajęciach z plastyki skierowany był dla uczniów klas młodszych.

ODWIEDZINY W ZAKŁADZIE FOTOADAM
data dodania: 2019-03-25

W ramach innowacji „Matematyka w różnych zawodach” , klasa 4 b odwiedziła zakład fotograficzny FotoAdam. Dzięki uprzejmości i gościnności Pana Adama Koziorza, dzieci mogły poznać zawód fotografa od zaplecza. Podczas ciekawego wykładu, usłyszały, jak odkrycia i wynalazki w dziedzinie matematyki, fizyki i chemii ukształtowały współczesną technikę fotografii. Uczniowie dowiedzieli się również, na czym polega fotomontaż, retusz i kadrowanie zdjęcia. Pan Adam wspomniał, że może być fotograf wojenny, plenerowy, studyjny oraz fotograf amator, a każdy z nich ma dostęp do profesjonalnych lub darmowych programów do obróbki zdjęć.

Najważniejszą częścią spotkania, były zajęcia praktyczne, czyli pozowanie do zdjęcia grupowego, zdjęcia do dowodu i paszportu, portretu i zdjęć upamiętniających ważne chwile, a przede wszystkim wrażenia i emocje. Tych ostatnich było naprawdę sporo, bo pozowanie z użyciem rekwizytów było naprawdę fascynujące!

Dziękujemy Panu Adamowi za niezwykłe chwile spędzone w jego królestwie fotografii.

REGULAMIN KONKURSU NA UCZNIOWSKIE LOGO
data dodania: 2019-03-24

DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII w EDUKACJI i PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w NASZEJ SZKOLE
data dodania: 2019-03-21

Święto Liczby Pi
data dodania: 2019-03-18

W związku z Świętem Liczby Pi uczniowie klas V C i V D naszej szkoły odwiedzili Uniwersytet Śląski Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii. Tego dnia dla zwiedzających studenci i wykładowcy uczelni przygotowali mnóstwo atrakcji. Nasi uczniowie uczestniczyli m.in. w pokazie pt. Chemiczny zawrót głowy oraz Chemia może być efektowna i fascynująca, zwiedzili Pracownię chemii nieorganicznej i Pracownię syntezy polimerów. Wysłuchali niesamowitego wykładu pt. Medycyna w pigułce prowadzonego przez dr hab. Roberta Musioł. Poza tym na korytarzach uczelni studenci prezentowali różne fascynujące doświadczenia, np. z wykorzystaniem ciekłego azotu. Mogliśmy też spróbować dymiących chrupek. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą, za którą zostali nagrodzeni. Dla uczniów był to dzień pełen niesamowitych wrażeń.

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
data dodania: 2019-03-17

2019 – Rok Matematyki
data dodania: 2019-03-14

W 2019 roku obchodzimy stulecie powstania Towarzystwa Matematycznego w Krakowie, przekształconego w kolejnych latach w Polskie Towarzystwo Matematyczne
(PTM). Stuleciu PTM będą towarzyszyć liczne wydarzenia naukowe popularyzujące matematykę. Dlatego Senat Rzeczpospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, ustanowił rok 2019
Rokiem Matematyki.

Rok Matematyki w Szkole Podstawowej nr 2 w Imielinie

Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w ogólnopolskie obchody. Inaugurację matematycznego roku rozpoczęliśmy od przypomnienia znanych i sławnych matematyków. Uczniowie wcielili się w te postacie poprzez barwne przebrania. Przygotowano również plakaty dotyczące życia i dorobku naukowców.

Ale to dopiero początek... Kolejna relacja z obchodów jubileuszowego roku już wkrótce.

WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA - KONKURS PLASTYCZNY
data dodania: 2019-03-14

data dodania: 2019-03-12

Serdecznie zapraszamy reprezentantów „trójek klasowych” Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego oraz osoby zainteresowane na spotkanie z przedstawicielami władz miasta Imielina w sprawie wskazania uczniom klas III i VI miejsca kontynuowania realizacji obowiązku szkolnego w latach 2019-2022, które odbędzie się 18 marca o godzinie 17.00 w szkole , sala nr 20.

Zapraszamy.

Pobierz: Zaproszenie.pdf