Międzynarodowy konkurs z języka angielskiego THE BIG CHALLENGE 2018
data dodania: 2018-06-09

W dniu 11.04.2018r. odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs The Big Challenge 2018. Z Polski wzięło udział 531 szkół, a z województwa śląskiego 54. Konkurs odbywał się na dwóch poziomach, dla uczniów klas IV oraz dla uczniów klas V i VI. 75 uczniów z naszej szkoły sprawdziło swoją wiedzę z języka angielskiego biorąc w nim udział.

Artur Filec z klasy VI b okazał się niekwestionowanym zwycięzca i zdobył 1 miejsce w województwie, co dało mu 20 miejsce w kraju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Wyniki konkursu matematycznego Oxford IV-VI
data dodania: 2018-06-07

W wiosennej sesji ogólnopolskiego konkursu matematycznego "OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES MATEMATYKA-PLUS" 36 uczniów klas IV-VI zdobyło tytuł Laureata. Prezentujemy listę najlepszych MATEMATYKÓW w naszej szkole. Gratulujemy wszystkim wspaniałych wyników, jesteśmy bardzo dumni z Waszych osiągnięć !

Innowacyjna matematyka
data dodania: 2018-06-07

Uczniowie klas VI w tym roku szkolnym odkrywali obecność matematyki w najbliższym otoczeniu. W ramach innowacji pedagogicznej „Matematyka jest wokół nas prowadzili badania i obserwacje, gromadzili dane i opracowywali je w zakresie czterech tematów przewodnich:

Klasa VI a – „Geometria wokół nas”

Klasa VI b – „Moja klasa w liczbach”

Klasa VI c – „Imielin w liczbach”

Klasa VI d – „Nasza szkoła w liczbach”

Realizacja zadań polegała na odnajdywaniu kształtów geometrycznych, jednostek długości, masy, objętości, liczb i ich roli w życiu codziennym. Uczniowie uczyli się porządkować gromadzone materiały, analizować ich funkcje i przydatność, wiązać zdobyte na lekcjach wiadomości z otaczającą nas rzeczywistością. Wykorzystywali również umiejętności zdobyte na zajęciach komputerowych, tworząc tabele oraz wykresy.

Efektem wielotygodniowych działań uczniów są piękne albumy oraz świadomość, że trudne pojęcia z lekcji to tak naprawdę opisane językiem matematyki okna, pokoje, akwaria, odległości, prędkość samochodu, pojemność silnika, ładowność ciężarówek, wzrost, upływ czasu itp.

Prace uczniów można podziwiać w salach 21 oraz 28.

Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2018/2019
data dodania: 2018-06-07

Oto nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2018/2019:

Przewodnicząca: Zofia Stolorz - klasa 5d
Zastępca: Zofia Pielorz - klasa 5c
Skarbnik: Błażej Żołneczko - klasa 5c
Sekretarz: Wojciech Makowski - klasa 5a

Gratulujemy!

SPOTKANIE Z PANIĄ MAGDALENĄ NIEDZWIEDZ
data dodania: 2018-06-05

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu z pisarką, które odbyło się w naszej bibliotece w dwóch turach – 29 maja i 5 czerwca. Mieli okazję wysłuchać historii Amelki i jej brata Tymka,
z książki „Świat wg Amelki”,  opowiedzianych przez ich mamę – panią Magdalenę Niedzwiedz, nauczycielkę z pobliskiej szkoły w Mysłowicach i jednocześnie autorkę książki. Pani Magdalena
w sposób dowcipny i ciekawy napisała krótką książeczkę, w której możemy przeczytać
o najważniejszych wydarzeniach z dotychczasowego życia jej dzieci.
Przy okazji opowiedziała również o etapach powstawania książki – od pomysłu do gotowego egzemplarza, stojącego na półce w księgarni.
Była to ciekawa lekcja czytelnictwa.
Bardzo dziękujemy!!!

data dodania: 2018-06-04

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i Sztolnia "Czarnego Pstrąga" - Klasy IV a i IV d na wyciecze
data dodania: 2018-06-04

Wycieczka klasy VI c i VI d
data dodania: 2018-06-03

Dwudniowa wycieczka klasy VIc i VId obfitowała nie tylko w piękną pogodę (wręcz upalną), ale również w wiele atrakcji. Szóstoklasiści spacerowali po urokliwej Jurze Krakowsko - Częstochowskiej - Morsko, odkrywka skalna, góra Apteka, Mirów-Bobolice, badanie czystości wody... Wydawałoby się, że takie intensywne wyjścia w plener zmęczyły uczniów - nic jednak błędnego, po wzmocnieniu się pizzą, znaleźli siłę do zabaw na świeżym powietrzu:)

Niestety, wszystko co miłe, szybko się kończy, więc i wycieczki nadszedł kres.

Przedszkolaki z wizytą w naszej szkole!
data dodania: 2018-05-30

Naszą szkołę odwiedziły 30 maja najstarsze grupy imielińskiego Przedszkola wraz ze swoimi wychowawczyniami. Przyszłych pierwszoklasistów powitała miłym słowem oraz słodkościami pani Dyrektor Dagmara Kupczyk.Przedszkolaki miały okazję poznać szkołę, do której będą uczęszczały od września. Poznały zarówno historię patrona szkoły Kard. Stefana Wyszyńskiego, wartości jakimi się kierował oraz zasady panujące w szkole. Miały możliwość uczestniczenia w lekcji w klasie 2a oraz zajęciach wychowania fizycznego prowadzonych przez wuefistów. Zobaczyły również gabinet pani w-ce dyrektor Haliny Stoleckiej, bibliotekę szkolną, świetlicę, jadalnię i sale lekcyjne. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia we wrześniu!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szk. 2018/2019
data dodania: 2018-05-30

Uwaga,Uwaga!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szk. 2018/2019 odbędą się w dniu 5 czerwca 2018r.

Oto kandydaci:
Sandra Karlinska
Kamil Haponiuk
Wojciech Makowski
Maksymilian Kroczek
Przemysław Myszor
Hanna Mulet
5c
Zofia Pielorz
Karolina Janik
Błażej Żołneczko
5d