Odnośnik bip Imielin Odnośnik do strony materiałów Szkoły Podstawowej w Imielinie umieszczonych w serwisie społecznościowym Facebook
SPRAWOZDANIE Z INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
data dodania: 2023-07-04

SPRAWOZDANIE Z INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
Z MATEMATYKI REALIZOWANEJ W KLASACH IV – VIII
„MATEMATYKA INNEGO WYMIARU”
oraz
„MYŚL LOGICZNIE, LICZ PRAKTYCZNIE”
rok szkolny 2022/2023
Głównym założeniem tych innowacji było włączenie ćwiczeń i zadań rozwijających
kreatywność, wyobraźnię, analizowanie i wnioskowanie oraz umiejętności cyfrowe, tak, by sprzyjały
uczeniu się matematyki . Cele te osiągnięto również poprzez przykłady zastosowania matematyki
w życiu codziennym. Przybliżyłyśmy uczniom historię naszego regionu, poprzez wyjazdy do
Planetarium, Parku Śląskiego oraz przybliżenie historii Spodka, najsłynniejszego obiektu Katowic.
Rozwinęłyśmy u uczniów umiejętność sporządzania notatek z prowadzonych obserwacji
i prezentowania ich w różnych formach
Podczas lekcji uczniowie mieli okazję do samodzielnego odkrywania reguł matematycznych
i całkowitą swobodę w odkrywaniu sposobu rozwiązania problemu matematycznego. Zwiększono
atrakcyjność zajęć poprzez zastosowanie na lekcjach różnych ciekawostek, gier dydaktycznych,
quizów, pytań problemowych, zestawów zadań do wykonania. Proces uczenia opierał się na
nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem technik multimedialnych. Zastosowano
platformy edukacyjne tj. Matzoo, Pi-stacja, E-podręcznik, Szalone liczby, LearningApps, Quizizz.
Pokazano wykorzystanie matematyki w życiu codziennym oraz umiejętności
matematycznych w konkretnych zawodach. Na podstawie obserwacji w czasie wyjazdów uczniowie
wykonali plakaty, lapbooki, prezentacje multimedialne i albumy tematyczne.
W ramach prowadzonych działań uczniowie wzięli udział w następujących przedsięwzięciach:
Dzień Tabliczki Mnożenia, Dzień Matematyki, Dzień Liczby Pi, Dzień Projektów Przedmiotowych.
Licznie i chętnie uczniowie brali udział
w konkursach przedmiotowych: wojewódzki konkurs przedmiotowy z matematyki, międzynarodowy
konkurs Kangur Matematyczny, ogólnopolski konkurs Olimpiada Widzy Archimedes matematyka
Plus oraz Orzeł matematyczny. Zorganizowano również szkolny turniej wiedzy matematycznej Liga
Mistrzów.
Zrealizowano projekty edukacyjne: Ludzik kątowy, Obrazek z figur płaskich, Zabawa
z Tangramem, Zabawa z kołem, Modele figur przestrzennych, które umożliwiły uczniom prezentację
swoich umiejętności matematycznych oraz pobudziły ich kreatywność.
Wszystkie działania przyczyniły się do podniesienia świadomości edukacyjnej uczniów oraz
rozwijania kompetencji, takich jak: kreatywność, innowacyjność
i przedsiębiorczość.
Nauczycielki matematyki:
A. Honkisz, Z. Cichy, M. Stolecka


#LaboratoriaPrzyszłości
data dodania: 2023-06-22

Zajęcia kulinarne „Pizzerina po mojemu”

 Kolejne spotkanie kulinarne, w trakcie którego użyto sprzętu #LaboratoriumPrzyszłości,  pod hasłem „Pizzerina po mojemu” udało się wybornie. Uroda ciasta drożdżowego dała o sobie znać – oj, kleiło się do rąk. Chociaż ręce brudne i zagniatania dużo, satysfakcja pełna. Pizzeriny udały się wyśmienicie – tylko chrupać.Trzymaj formę
data dodania: 2023-06-22

Po raz kolejny nasza szkoła realizowała ogólnopolski program edukacyjny Trzymaj formę!.
Regularna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta to podstawa zdrowego stylu życia. Zachęcamy do dbania o własne zdrowie!
SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO KRAKOWA
data dodania: 2023-06-18

Sprawozdanie.pdf


VIII POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ
data dodania: 2023-06-18

VIII POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ.pdf


OGÓLNOPOLSKI PROJEKT GRAMY ZMYSŁAMI
data dodania: 2023-06-06

Majowe, ostatnie zadanie z Ogólnopolskiego Projektu „Gramy zmysłami”  – to „Ścieżka sensoryczna”, realizowane na wybranych zajęciach logopedycznych, rewalidacyjnych i gimnastyki korekcyjnej.

Ścieżka sensoryczna to inaczej tor przeszkód wykonany z różnego rodzaju faktur i elementów między innymi twardych, miękkich, delikatnych czy chropowatych.
Głównym zadaniem ścieżki sensorycznej jest dostarczenie dziecku różnorodnych bodźców, jak również pobudzenie percepcji wzrokowo – ruchowej i kształtowanie właściwej reakcji na dotyk.
Dzieci, które przechodzą przez ścieżkę bosymi stopami lub dotykają dłońmi jej poszczególnych elementów ćwiczą sprawność motoryczną, równowagę, koordynację ruchową, percepcję wzrokową oraz planowanie ruchu.
Ścieżka sensoryczna stymuluje receptory znajdujące się w skórze i mięśniach dłoni i stóp do prawidłowego funkcjonowania. Dzieci odbierają dzięki temu więcej wrażeń dotykowych. Zwiększa się zakres ich doświadczeń zmysłowych, a co za tym idzie, poszerza poznanie otaczającego ich świata.
Ścieżka jest także doskonałym pomysłem na świetną zabawę z dzieckiem oraz ciekawe spędzanie wspólnego czasu.
Najważniejsze zalety ścieżki sensorycznej:
    • stymulowanie zmysłu dotyku, kształtowanie zdolności właściwej reakcji na dotyk,
    • wpływ na rozwijanie wielu umiejętności i poprawę zdolności poznawczych,
    • dostarczanie dziecku zróżnicowanej wiedzy,
    • rozwijanie kreatywności i wyobraźni,
    • zaznajamianie z określonymi produktami, strukturami i wielkościami – funkcja edukacyjna,
    • pomysł na dobrą zabawę i ciekawe spędzanie czasu z dzieckiem.

Na naszych zajęciach dzieci dzięki ścieżce sensorycznej
miały możliwość rozwijać swoje zmysły
i świetnie się przy tym bawić.
Zapraszamy na fotorelację.


ZIELONA SZKOŁA ŁEBA
data dodania: 2023-06-06

MORSKIE PRZYGODY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W ŁEBIE.    
W tym roku już 26 maja rozpoczęła się wyprawa 39 uczniów trzecich klas na Zieloną Szkołę. Wielu z nich po raz pierwszy na tak długo wyjeżdżało bez rodziców. Mimo tego nie było czasu na tęsknotę, ponieważ czas wypełniony mieli wieloma atrakcjami. Już pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe przywitali się z morzem. Wśród uczniów były dzieci, które po raz pierwszy miały okazję je zobaczyć, ale z pewnością dla wszystkich to był niesamowity widok: ogrom wody, szum fal, szeroka plaża.
W kolejnym dniu uczniowie wzięli udział w olimpiadzie sportowej. Konkurencje, rywalizacja i dobra zabawa zakończone zostały wręczaniem medali. Następny dzień przyniósł wycieczkę do Sea Parku w Sarbsku. Trzecioklasiści mieli tam okazję oglądać akrobacje i pokaz karmienia utalentowanych i wyszkolonych fok szarych, uchatek i kotików. Potem  w kinie 3 D obejrzeli film, gdzie na żywo występował wieloryb Błękitek. Dla wszystkich było to niesamowite przeżycie. Popołudnie spędzili  w bajkowym pociągu, a poziom adrenaliny podnieśli sobie trochę na bajkowym rollercosterze. Jak mówili, to była prawdziwa frajda. Nie był to jednak koniec atrakcji w tym dniu. Na uczniów czekało bowiem zwiedzanie Parku Miniatur Latarń Morskich. Kolejny dzień trzecioklasiści spędzili w Labirynt Parku Łeba, gdzie bawili się z animatorką. Mieli okazję przenieść się na chwilę do zaczarowanego świata Harry’ego Pottera. Wieczorem po dotarciu do ośrodka czekało ich integracyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na nudę naprawdę nie narzekali i kolejnego dnia zwiedzili  Park Dinozaurów. Tam czekało ich mnóstwo niesamowitych atrakcji : DinoKino  i filmy w 7D, przejażdżka pojazdami Flinstonów, szukanie złota w Kopalni Złota, pobyt w Zamku Strachów, płynięcie na pontonach ze zjeżdżalni wodnej. Ostatecznie dotarli do Bajlandii 3D, a potem  zgubili się w labiryncie luster. Na koniec pobytu w parku grali w Minigolfa, jeździli na Młyńskim Kole i z góry podziwiali widok na okolicę Łeby. Następny dzień przyniósł uczniom spotkanie z kulturą Kaszub poprzez szanty „Ahoj, morska przygodo”. Mieli okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek o Kaszubach, posłuchać języka kaszubskiego i pośpiewać szanty.
Podczas pobytu na zielonej szkole miał miejsce Dzień Dziecka. Już od rana czekały na wszystkich miłe niespodzianki. Uczniowie poszli  do Illuseum , czyli na interaktywną wystawę, gdzie mieli okazję przenieść się do świata nauki, iluzji i trochę też magii. Sami mogli tego doświadczyć poprzez zabawy. Wieczorem czekała ich super zabawa na dyskotece. A po dyskotece jeszcze ostatnia niespodzianka – pyszna pizza. Następnego dnia trzecioklasiści pojechali kolejką bajkową na Ruchome Wydmy. Tam idąc przez Słowiński Park Narodowy, dotarli do Wydmy Łąckiej, skąd mogli podziwiać pustynny krajobraz, jak i  również z jednej strony Morze Bałtyckie, a z drugiej jezioro Łebsko. Jak tradycja każe znad morza trzeba przywieźć muszelki, pamiątki, więc w przedostatnim dniu wydali resztę kieszonkowego, spakowali walizki i poszli pożegnać się z morzem.
Co ważne podczas pobytu aura bardzo sprzyjała naszym imielińskim dzieciom i całe 10 dni świeciło piękne słońce, więc czas spędzali głównie na świeżym powietrzu. Spacery, zabawy w piasku, wdychanie jodu , a do tego nauka przez zwiedzanie, zabawę i doświadczenie wypełniały im cały pobyt na zielonej szkole. Uczniowie mieli okazję wyjechać dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Katowicach, a także Urzędu Miasta w Imielinie.


SPOTKANIE Z RODZICAMI
data dodania: 2023-05-31

Uczennice i uczniowie klasy 4 c uczestniczyli w niezwykłej lekcji języka polskiego. Omawianie obowiązkowej lektury „Mikołajek” podsumowaliśmy spotkaniem z państwem Agnieszką i Gilbertem Kwarciakami.

Pan Gilbert jest rodowitym Francuzem, jednak świetnie mówiącym po polsku! Szymon wraz ze swoim tatą przeczytali piękną francuszczyzną fragment „Mikołajka”, a następnie pan Kwarciak przedstawił czwartoklasistom prezentację o francuskiej szkole, tej dawnej i tej współczesnej. Nie zabrakło też wiadomości o różnicach między naszymi krajami i wielu ciekawostek. Pan Gilbert chętnie odpowiadał na pytania kolegów i koleżanek swojego syna, chociażby o to, jak nauczyć się tak dobrze języka obcego. Czwartoklasiści poznali kilka podstawowych zwrotów w języku francuskim i bardzo dobrze sobie poradzili z wymową tego trudnego dla Polaków języka. Skosztowaliśmy pysznych „escargots” upieczonych z ciasta francuskiego przez Szymona i jego mamę.Ale chyba największą atrakcją stała się praktyczna nauka gry w rugby, sport, który uwielbiają Francuzi i jest też hobby pana Gilberta.

Spotkanie wywarło na uczniach duże wrażenie. Na pewno zachęciło do nauki języków obcych, podróżowania i poznawania innych krajów.

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za to wyjątkowe spotkanie.


Aktywna przerwa
data dodania: 2023-05-26


Materiały dla rodziców
data dodania: 2023-05-16

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją na temat "Wpływu grania w gry komputerowe oraz korzystania ze smartfonów na rozwój dzieci i młodzieży" oraz materiałami udostępnionymi przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg.

Pobierz prezentację w formacie pdf

<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>
50-lecie Szkoły 
30 listopada 2023
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829dzisiaj
30
foto losowe
galeria uśmiechów
Dziennik elktroniczny Filmy kanał youtube Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie sześciolatki w szkole książki naszych marzeń strona MEN.gov odkrywcy talentów Szkoła przyjazna sześciolatkom Wiarygodna Szkoła Certyfikat Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2016/2017 Licenicja VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Lepsza Szkoła Projekt ReadON Dyplom uznania VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2017/2018 Dyplom Kompetencje na szóstkę Certyfikat Lepsza Szkoła Licenicja IX Światowy Dzień Tabliczk Mnożenia Piłka ręczna Logo SZS Logo SKS Logo Związki Piłki Ręcznej w Polsce Logo Szkoła Pamięta Logo Szkoła do Hymnu Logo Szkoła do Hymnu
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE
Herb miasta Imielin
Imielin
Herb powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
Powiat Bieruńsko-Lędziński
Herb województwa śląskiego
Województwo Śląskie