Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie. M.K. Gandhi
ZEBRANIA KLAS I-VI - SERDECZNIE ZAPRASZAMY
data dodania: 2018-01-19

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, 

przypominamy, że zebrania na podsumowanie semestru odbędą się 23 stycznia br. (wtorek). O szczegółach spotkań poinformują wychowawcy klas. 

Gorąco zapraszamy Rodziców uczennic/uczniów klas I-III do udziału w prelekcji nt. cyberprzemocy, która odbędzie się tego dnia w sali gimnastycznej o godzinie 17:00.


ZAPRASZAMY NA PLATFORMĘ LEKTURY.GOV.PL
data dodania: 2018-01-08

Wraz z początkiem grudnia uruchomiona została platforma http://lektury.gov.pl - wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Cyfryzacji. 

W zasobach platformy znajdziemy ok. 700 pozycji z listy lektur obowiązkowych programu podstawowego i rozszerzonego oraz lektur uzupełniających, z czasem baza ma być poszerzana o nowe pozycje. 

Aby znaleźć interesujące nas lektury na http://lektury.gov.pl, wystarczy skorzystać z wbudowanej wyszukiwarki, wpisać poszukiwaną książkę i wybrać jedną z opcji. Dostępna jest możliwość pobrania książki w formacie EPUB, MOBI czy PDF, odczytanie jej online w przeglądarce lub pobranie za darmo w aplikacji Legimi, która jest partnerem projektu. 

Gorąco zachęcamy naszych Wychowanków do korzystania z tej platformy.

Na podstawie: http://lektury.gov.pl/about
http://antyweb.pl/od-dzis-lektury-szkolne-odsluchasz-lub-pobierzesz-za-darmo-z-lektury-gov-pl/


LIST RZECZNIKA PRAW DZIECKA
data dodania: 2018-01-08

Zachęcamy do lektury listu RPD z okazji Roku Ireny Sendlerowej:


REGULAMIN KONKURSU „ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”
data dodania: 2018-01-05


III MISTRZOSTWA SZKOŁY W NARCIARSTWIE I SNOWBOARDZIE
data dodania: 2018-01-03


OGŁOSZENIE KUCHNI SZKOLNEJ - UWAGA ZMIANA!
data dodania: 2017-12-28

Drodzy Rodzice, 

informujemy, że od 1 stycznia 2018r. wpłat na obiady dokonujemy na konto bankowe szkoły: 

75 1240 4227 1111 0000 4845 5880
 
(tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka, klasa, za obiady miesiąc/2018, itd.) 
do 10 dnia każdego miesiąca.  Po tym terminie zostaną naliczone odsetki. 

Przypominamy: 

Jadłospis na dany tydzień publikowany jest w zakładce KUCHNIA SZKOLNA: http://sp2.imielin.pl/index.php?link=Kuchnia_szkolna


"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW" WG IV "D"
data dodania: 2017-12-22

W miniony czwartek, 21 grudnia, odbyło się wigilijne spotkanie uczennic i uczniów klasy IV "d", Rodziców oraz Wychowawczyni z klas I-III, Pani Barbary Szopy. 

Czwartoklasiści, w świątecznym prezencie dla swoich Bliskich, przygotowali przedstawienie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Postanowili jednak nieco poigrać z baśniową konwencją, zgodnie z którą: "wszystko się dobrze kończy", a bohaterowie "żyją długo i szczęśliwie". W naszej wersji popularnej baśni Śnieżka jest mistrzynią sztuk walki, gajowy Szyszka walczy z kornikiem drukarzem, a książę dostaje kosza...

W sztukę zaangażowały się wszystkie dzieci; wiele z nich to urodzeni aktorzy i konferansjerzy, a na scenie czują się więcej niż swobodnie. Wspólny projekt teatralny był również okazją do integracji klasy - nie sposób wystawić sztuki bez zgranej ekipy - czwartoklasiści pokazali, że potrafią dużo (i aktorsko, i społecznie), kiedy łączy ich wspólny cel.  

A ponieważ jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów: https://www.youtube.com/watch?v=l5O0qdZHOag - zobaczcie, jak się bawiliśmy podczas naszego czwartkowego spotkania!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Dziadkom i Rodzeństwu za tak liczne przybycie do szkoły oraz ogromne wsparcie naszego klasowego projektu (dość powiedzieć, że w sali 30 pojawił się prawdziwy reflektor teatralny!). :)

Podziękowania również dla dziewczyn z koła plastycznego "Po-tworzymy", które wykonały fantastyczną dekorację - chatkę krasnoludków zagubioną w leśnej głuszy. (W naszej szkole można zaleźć ludzi absolutnie do wszystkiego:)). 

Przedstawienie powstało w oparciu o założenia innowacji pedagogicznej z języka polskiego "Nie lada GRAtka".


"MIESZKAM TU..." - ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z RODZICAMI I DZIADKAMI
data dodania: 2017-12-22

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przy dźwiękach pięknych polskich kolęd odbyło się spotkanie wigilijne klasy VI "a", na które uczniowie zaprosili swoich rodziców i dziadków. 

Spotkanie odbyło się 20 grudnia, zorganizowane zostało przez Panie: Klaudię Prus- Tyrała i Joannę Rogalską w ramach innowacji pedagogicznej „Mieszkam TU, więc znam i szanuję tradycje Górnego Śląska”. 

W trakcie imprezy uczniowie zaprezentowali rodzicom tradycyjne jasełka, które odegrali w gwarze śląskiej. Jasełka przygotowała z dziećmi Pani Anna Cyroń, włączając się w realizację innowacji. W trakcie przedstawienia uczniowie wraz z rodzicami śpiewali kolędy i pastorałki, do których akompaniowała na gitarze Pani Monika Owsianka. Uczniowie wspaniałą grą aktorską, śpiewem, pięknymi strojami wprowadzili w miłą atmosferę świąteczną. Rodzice mieli okazję do wspólnego kolędowania i rozmów przy kawie. Na stole zagościło wiele wspaniałych słodkości. Nie zabrakło również tradycyjnych potraw śląskich takich jak np. makówki. 

Spotkanie to, pełne życzliwości i radości na pewno zostanie na długo w pamięci uczniów jak i rodziców. Uczniowie VI "a" odwiedzili również Przedszkole Miejskie w Imielinie, w którym zaprezentowali dzieciom jasełka.


POCIĄGIEM DO KATOWIC
data dodania: 2017-12-22

Jak można spędzić miło przedświąteczny czas? VI "c" i VI "d" wiedzą. Klasy wybrały się do kina... POCIĄGIEM! 

Dla wielu jedenasto - i dwunastolatków była to pierwsza w życiu podróż pociągiem! A że pociąg lata świetności miał już za sobą, to i przejażdżka starym składem wywołała wiele emocji. ;) 

Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po katowickim rynku. Następnie szóstoklasiści wybrali się do kina film "Mikołaj i spółka". Kolejnym punktem programu była wizyta w restauracji. Wreszcie nastąpił dluuuugi powrót do domu. Bo co to za wycieczka, kiedy pociąg jedzie zgodnie z rozkładem? Jakieś opóźnienia muszą przecież być...


KONKURS NA STROIK ŚWIĄTECZNY ROZSTRZYGNIĘTY
data dodania: 2017-12-20

Został rozstrzygnięty konkurs na stroik świąteczny, który zorganizowany był w klasach młodszych. Komisja pod czujnym okiem Pani Dyrektor wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach: I - klasy pierwsze, II - drugie i trzecie.

Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie stroiki były przepiękne, różnorodne i cudownie pachnące choinką oraz świętami. 

W klasach pierwszych wyłoniliśmy następujące laureatki/laureatów: 

W kategorii klas drugich i trzecich miejsca zajęli uczennice/uczniowie: 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w konkurs. Stroiki naszych zwycięzców zostały przekazane z najlepszymi życzeniami świątecznymi do Urzędu Miasta Imielin.
<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

22 lutego 2018
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
1234
567891011
1213141516Odpracowujemy 4 maja (piątek)
17
18
192021dzisiaj
22
232425
262728
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie