Aktualności:
Szkolny konkurs kolędą malowane
data dodania: 2018-12-11

Ekologiczni Pielgrzymi z Watykanu i działacze Greenpeace w naszej szkole!
data dodania: 2018-12-08

Mikołajki klasy 5 A w… Piekarni GEMPE!
data dodania: 2018-12-06

Piątoklasiści mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak wypiekany jest chleb. Dzięki uprzejmości firmy GEMPE, uczniowie poznali etapy wyrobu chleba - od wyboru mąki – aż po sprzedaż upieczonych bochenków. Nauczyli się rozpoznawać typy mąki, dowiedzieli się do czego służy zakwas i jak go wyprodukować domowym sposobem. Poznali rodzaje pieczywa i ich zdrowotne właściwości. Przyjrzeli się trudnej pracy piekarza. Wzbogacili swoją szkolną wiedzę o jej praktyczne zastosowanie.

A na koniec czekała na wszystkich prawdziwa słodka niespodzianka. Uczniowie wzięli udział w warsztatach profesjonalnego lukrowania pierniczków. Wykazali się niemałą pomysłowością i talentem. Być może ktoś odkrył nową pasję, a w przyszłości zawód?

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Międzynarodowy Konkursy Informatyczy
data dodania: 2018-12-06

Godzina kodowania
data dodania: 2018-12-04

Konkurs „Pierniczki świąteczne”
data dodania: 2018-12-04

Zbieramy żywność dla potrzebujących - podopiecznych Fundacji ,,Będę z Tobą” !
data dodania: 2018-12-03

GraMY o WOLNOŚĆ! w Powiatowym Konkursie Historycznym
data dodania: 2018-11-27

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła zorganizowała Konkurs Historyczny skierowany dla uczniów klas IV – VI powiatu.

Zmagania konkursowe polegały na wykazaniu się wiedzą historyczną dotyczącą okresu zaborów, I wojny światowej oraz dążenia Polaków do odzyskania Niepodległości. Drużyny z 5 podstawówek rywalizowały między sobą, odpowiadając na pytania dotyczące nie tylko walki o wolność, ale również malarzy i malarstwa epoki, utworów muzycznych, bohaterów narodowych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w kładzie: pani Mirosława Strojny, Kierownik Referatu Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Urządu Miasta Imielin, pani Jadwiga Mikunda, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury oraz pan Tomasz Wrona, znany na Śląsku historyk i regionalista.

Reprezentanci szkół podczas konkursu wykazali się wielką, nie tylko historyczną wiedzą, ale również bystrością, zaangażowaniem, umiejętnością współpracy i zdrowej rywalizacji, grą zgodnie z zasadami „fair play”.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową, a opiekunowie okolicznościowe podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Wszystkim Uczniom Gratulujemy! - życzymy dalszych sukcesów oraz czerpania radości ze zdobytej wiedzy i umiejętności współpracy.

Spotkania z Architekturą
data dodania: 2018-11-26

Od poniedziałku 26 listopada w naszej szkole są organizowane ,,Spotkania z Architekturą”. Warsztaty w klasach 1- 3 będą się odbywać przez prawie 2 tygodnie.  Organizowane są przez Stowarzyszenie Architektów Polskich – SARP w Katowicach.

Celem Warsztatów organizowanych w ramach programu ArchiDzieci jest zainteresowanie dzieci architekturą i urbanistyką. Program spotkań jest autorskim opracowaniem członka SARP i obejmuje podnoszenie świadomości znaczenia architektury w życiu codziennym, uwrażliwienie dzieci na otaczającą architekturę i kontekst przestrzeni. W ramach zajęć dzieci wykonują prace plastyczne płaskie, przestrzenne, modele z dostarczonych przez Organizatora materiałów na zadany temat związany z szeroko rozumianą architekturą i urbanistyką.

Nauczyciel na Medal
data dodania: 2018-11-26

Z dumą i radością informujemy, iż nauczycielka naszej szkoły pani mgr Magdalena Szymańska po raz drugi zajęła pierwsze miejsce w powiecie bieruńsko-lędzińskim oraz ósme w Województwie w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” organizowanym przez Dziennik Zachodni pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Pani Magdalena Szymańska to niesamowity nauczyciel. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i oddana swojej pracy. Uczniowie klasy 3a pękają z dumy i zgodnie potwierdzają, że ich pani jest najlepsza :)

Uroczysta gala na której nasza medalistka odebrała dyplom i medal odbyła się 23 listopada 2018 roku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

11 grudnia 2018