Życzenia Śląskiej Kurator Oświaty z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019
data dodania: 2019-06-21

Drodzy Uczniowie, Rodzice,
Szanowni Nauczyciele i Dyrektorzy Szkół,

minął rok wypełniony pracą, nauką, obowiązkami. Każdy dzień przynosił nową wiedzę, stawiał ciekawe wyzwania oraz dawał okazję do przeżywania nowych doświadczeń.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019 dziękuję Nauczycielom, Dyrektorom, za przekazywanie uczniom wiedzy, rozwijanie ich pasji, zainteresowań i wspieranie podejmowanych inicjatyw.

Dziękuję Rodzicom za bardzo dobrą współpracę, wymianę doświadczeń, inspirujące pomysły, działania wspomagające pracę przedszkoli i szkół.

Serdecznie gratuluję Uczniom osiągnięć, sukcesów, zaangażowania w realizację ambitnych planów i projektów.

Życzę słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych wrażeń, dni wypełnionych ciekawymi wycieczkami i odpoczynkiem.

Śląska Kurator Oświaty
Urszula Bauer

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS 6
data dodania: 2019-06-19

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS 4 - 5
data dodania: 2019-06-19

DZIEŃ SPORTU
data dodania: 2019-06-17

Kangurek Bubuś w ławce szkolnej
data dodania: 2019-06-16

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus
data dodania: 2019-06-15

Dzień Sportu
data dodania: 2019-06-15

PROJEKT EDUKACYJNY „PRZYJACIEL TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO”
data dodania: 2019-06-12

PROJEKT EDUKACYJNY

„PRZYJACIEL TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO”

Realizowany na podstawie materiałów dydaktycznych Tatrzańskiego Parku Narodowego

Przez cały rok szkolny, uczniowie klas I-III w ramach zajęć świetlicowych,

uczestniczyli w projekcie edukacyjnym, którego głównym celem było kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw społecznych /ekologicznych/ wśród dzieci.

Poprzez różną tematykę związaną z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, uczniowie

rozwijali wiedzę o przyrodzie, ze szczególnym zaakcentowaniem świata roślin i zwierząt.

Opowiadanie, wizualizacje (prezentacje), praca z książką - pozwoliły nie tylko na zdobywanie podstawowej wiedzy, ale również na kształtowanie więzi z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, wyrażającym się dbałością o środowisko naturalne.

Realizowaliśmy tematy różne - począwszy od podstawowej wiedzy na temat ekwipunku turysty, poprzez poznanie tatrzańskiej przyrody, aż po wirtualne przejście najpopularniejszych szlaków naszych Tatr.

Każdy uczestnik, który aktywnie i systematycznie brał udział w zajęciach, realizując kolejne tematy z naszej książki stał się Przyjacielem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na dowód tak zacnego tytułu - najwytrwalsi otrzymali nie tylko dyplom, ale również medal “Przyjaciela Tatrzańskiego Parku Narodowego”.

Gratuluję wszystkim wytrwałym “Przyjaciołom!”

Jadwiga Grzyśka

Escape Room na języku angielskim
data dodania: 2019-06-11

Kto powiedział, że lekcje angielskiego mają być nudne? Uczniowie klasy IV b i IV c przekonali się, że można uczyć się, rywalizować i bawić w tym samym czasie. Na zajęciach uczniowie brali udział po raz pierwszy w naszej szkole w Escape Room’ie, gdzie musieli rozwiązać zadania z języka angielskiego, aby otrzymać kolejne cyfry do kodu QR. Po uzyskaniu wszystkich cyfr mogli odczytać kod QR, który dał im dostęp do szyfru w walizce, w której czekała na nich nagroda

Na lekcji dzieci wykazały duże zaangażowanie, kreatywność, współpracę, twórcze myślenie, a także wykorzystywały wiedzę w praktyce. Pomysł na takie zajęcia zrodził się po szkoleniu „Escape Room w Edukacji”, w którym uczestniczyli nasi nauczyciele języka angielskiego

Harmonogram zwrotu podręczników do biblioteki szkolnej
data dodania: 2019-06-09

Komplety podręczników będą oddawane w ustalonych dniach i godzinach w obecności wychowawcy

W przypadku wiadomej nieobecności ucznia można komplet podręczników opisanych zostawić w sekretariacie.

Wtorek 11.06. 2019

6 lekcja – 5A