APEL NAGRODOWY

z okazji zakończenia
roku szkolnego 2017/2018

Drodzy i Szanowni,

za chwilę po raz ostatni zadzwoni szkolny dzwonek ogłaszając koniec roku szkolnego.
Z pewnością poczujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami. Domyślam się, że nie możecie się już doczekać długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku. Jest to czas beztroski, ale nie może być pozbawiony refleksji związanej z bezpieczeństwem Waszym i Waszych znajomych. Pamiętajcie, że od podejmowanych decyzji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych. Często o tym przypominam, ale nigdy nie jest dość, by podkreślać, że odwaga ratuje życie - odwaga, która jest odpowiedzialnością za siebie i bliskich.
Życzę Wam by każda chwila tych wakacji była pogodna i radosna, ale przede wszystkim bezpieczna. Pamiętajcie o wzajemnym szacunku, a gdy zauważycie, że ktoś doświadcza przemocy lub podejmuje niebezpieczne zachowania – reagujcie. Rozmawiajcie z rodzicami, czy opiekunami. Zawsze tez możecie takie przypadki zgłosić do mnie osobiście, czy też dzwoniąc na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.
Kochani, pod koniec wakacji moja misja jako Rzecznika Praw Dziecka dobiegnie końca. Upływa bowiem moja druga i ostatnia kadencja – ale tylko formalnie, bo tak naprawdę cel, który obrałem w życiu pozostanie niezmieniony – zawsze będę Waszym rzecznikiem, zawsze będziecie mogli zwrócić się do mnie o wsparcie. Dziękuję Wam za te 10 wspaniałych lat, za wszystkie spotkania, rozmowy i  listy. Były to niezwykłe chwile, pełne wzruszeń, radości, uśmiechu, ale też refleksji i troski. Cieszę się niezmiernie, że udało mi się spotkać tak wielu z Was, choć mam świadomość, że nie udało mi się być wszędzie.
Życzę dużo słońca i uśmiechu, podczas wakacji i każdego dnia. Wypoczywajcie mądrze i bezpiecznie.  Do zobaczenia.

Najderdeczniej pozdrawiam
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

Dział Komunikacji Społecznej
Biura Rzecznika Praw Dziecka

Link do listu

The Bat Kid
data dodania: 2018-06-20

Kamil Chwiędacz z klasy 4c zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego The Bat Kid.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

„Kółko i krzyżyk”
data dodania: 2018-06-18

Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego odbył się konkurs „Kółko i krzyżyk” na dużym formacie. Po wstępnych eliminacjach każda klasa V i VI typowała drużyny, złożone z trzech graczy. Zespoły, które wygrały w pierwszym etapie, rywalizowały następnie w finale o I oraz II miejsce, a przegrani o III lub IV. Przedstawiamy wyniki turnieju. W tym roku walka była zacięta, wszystkim drużynom gratulujemy zapału i entuzjazmu !

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN
data dodania: 2018-06-17

link do Poradnika MEN

XIX Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych
data dodania: 2018-06-14

Tradycją naszej szkoły jest coroczne uczestnictwo w Powiatowych Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych organizowanych na lędzińskim stadionie. W tym roku w sztafecie zawodnicy z klasy VI d: Marta, Alan, Patryk i Janek wywalczyli I miejsce - Gratulacje:) Atmosfera panująca na zawodach sprzyja kibicowaniu wszystkim zawodnikom. Jury oceniające zaangażowanie kibiców doceniło zapał klasy VIc i VId - otrzymali oni II miejsce w kibicowaniu.

Program "Dobry Start"
data dodania: 2018-06-12

Warsztaty ekologiczne klas 3a,3b,3g i 3h
data dodania: 2018-06-11

W dniach 6-8 czerwca 2018 r. klasy 3a, 3b, 3g i 3h udały się w Pieniny na trzydniowe warsztaty ekologiczne.

Pieniny stanowią część łańcucha zwanego Pienińskim Pasem Skałkowym. Stolicą Pienin jest Szczawnica - cudny kurort uzdrowiskowy, a symbolem tych gór jest karłowata sosna rosnąca na widokowym szczycie Sokolicy. Pieniny słyną ze skalistych turni i dlatego przypominają Tatry, choć nie są wysokie. Słyną również z przepięknych przełomów Dunajca.

Celem warsztatów było zbliżenie uczniów do świata przyrody przez naturalny kontakt, kształtowanie opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, rozumienie znaczenia ekologii i postaw ekologicznych.

W 1 dniu warsztatów uczniowie zwiedzili Zamek w Czorsztynie, podziwiali Jezioro Sromowickie, Zamek w Nidzicy, a także odbyli rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i obejrzeli zaporę w Nidzicy. Poszli również na wycieczkę do Wąwozu Szopczańskiego.

Kolejny dzień od rana zaczął się ciekawie: uczniowie mieli okazję zjeżdżać na zjeżdżalni grawitacyjnej w Kluszkowcach, wyjść na górę Bryjarkę w Paśmie Radziejowej, zejść do Szczawnicy i skosztować tam wód mineralnych w pijalni, a także zakupić pamiątki i lody. Wieczorem był spacer nad rzeczkę w Białce Tatrzańskiej, a na terenie ośrodka wczasowego gry i zabawy integracyjne oraz grill z kiełbaskami.

W ostatnim dniu warsztatów odbyła się wycieczka piesza malowniczym Wąwozem Homole, zabawy na Polanie Bodnarówka i zejście do Jaworek. Warsztaty zakończyły się obiadem w Szczawnicy oraz spacerem po Parku Dolnym.

Pogoda dopisała i trzecioklasiści zadowoleni bezpiecznie wrócili do domu!

PS. Na warsztatach ekologicznych (jak przystało) już po raz kolejny przeprowadzona została AKCJA Samorządu Uczniowskiego NAKRĘTKA NA WYCIECZCE! Brawo!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego
data dodania: 2018-06-09

W ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS LINGUA PLUS dla uczniów klas III – VI wzięło udział 97 uczniów. Nasi uczniowie spisali się na medal.

Artur Filec z kl. VIb oraz Wojciech Bęben z kl. Vc uzyskali tytuł Laureata I stopnia z wyróżnieniem,co oznacza, że uzyskali maksymalną ilość punktów. Lista laureatów tego konkursu jest znacznie dłuższa. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

21 czerwca 2018
Dzień wolny od zajęć (odpracowany)
18DZIEŃ SPORTU