Szkolny konkurs kolędą malowane
data dodania: 2018-12-11


Ekologiczni Pielgrzymi z Watykanu i działacze Greenpeace w naszej szkole!
data dodania: 2018-12-08


Mikołajki klasy 5 A w… Piekarni GEMPE!
data dodania: 2018-12-06

Piątoklasiści mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak wypiekany jest chleb. Dzięki uprzejmości firmy GEMPE, uczniowie poznali etapy wyrobu chleba - od wyboru mąki – aż po sprzedaż upieczonych bochenków. Nauczyli się rozpoznawać typy mąki, dowiedzieli się do czego służy zakwas i jak go wyprodukować domowym sposobem. Poznali rodzaje pieczywa i ich zdrowotne właściwości. Przyjrzeli się trudnej pracy piekarza. Wzbogacili swoją szkolną wiedzę o jej praktyczne zastosowanie.

A na koniec czekała na wszystkich prawdziwa słodka niespodzianka. Uczniowie wzięli udział w warsztatach profesjonalnego lukrowania pierniczków. Wykazali się niemałą pomysłowością i talentem. Być może ktoś odkrył nową pasję, a w przyszłości zawód?

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!Międzynarodowy Konkursy Informatyczy
data dodania: 2018-12-06


Godzina kodowania
data dodania: 2018-12-04


Konkurs „Pierniczki świąteczne”
data dodania: 2018-12-04


Zbieramy żywność dla potrzebujących - podopiecznych Fundacji ,,Będę z Tobą” !
data dodania: 2018-12-03


GraMY o WOLNOŚĆ! w Powiatowym Konkursie Historycznym
data dodania: 2018-11-27

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła zorganizowała Konkurs Historyczny skierowany dla uczniów klas IV – VI powiatu.

Zmagania konkursowe polegały na wykazaniu się wiedzą historyczną dotyczącą okresu zaborów, I wojny światowej oraz dążenia Polaków do odzyskania Niepodległości. Drużyny z 5 podstawówek rywalizowały między sobą, odpowiadając na pytania dotyczące nie tylko walki o wolność, ale również malarzy i malarstwa epoki, utworów muzycznych, bohaterów narodowych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w kładzie: pani Mirosława Strojny, Kierownik Referatu Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Urządu Miasta Imielin, pani Jadwiga Mikunda, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury oraz pan Tomasz Wrona, znany na Śląsku historyk i regionalista.

Reprezentanci szkół podczas konkursu wykazali się wielką, nie tylko historyczną wiedzą, ale również bystrością, zaangażowaniem, umiejętnością współpracy i zdrowej rywalizacji, grą zgodnie z zasadami „fair play”.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową, a opiekunowie okolicznościowe podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Wszystkim Uczniom Gratulujemy! - życzymy dalszych sukcesów oraz czerpania radości ze zdobytej wiedzy i umiejętności współpracy.Spotkania z Architekturą
data dodania: 2018-11-26

Od poniedziałku 26 listopada w naszej szkole są organizowane ,,Spotkania z Architekturą”. Warsztaty w klasach 1- 3 będą się odbywać przez prawie 2 tygodnie.  Organizowane są przez Stowarzyszenie Architektów Polskich – SARP w Katowicach.

 Celem Warsztatów organizowanych w ramach programu ArchiDzieci jest zainteresowanie dzieci architekturą i urbanistyką. Program spotkań jest autorskim opracowaniem członka SARP i obejmuje podnoszenie świadomości znaczenia architektury w życiu codziennym, uwrażliwienie dzieci na otaczającą architekturę i kontekst przestrzeni. W ramach zajęć dzieci wykonują prace plastyczne płaskie, przestrzenne, modele z dostarczonych przez Organizatora materiałów na zadany temat związany z szeroko rozumianą architekturą i urbanistyką.


Nauczyciel na Medal
data dodania: 2018-11-26

Z dumą i radością informujemy, iż nauczycielka naszej szkoły pani mgr Magdalena Szymańska po raz drugi zajęła pierwsze miejsce w powiecie bieruńsko-lędzińskim oraz ósme w Województwie w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” organizowanym przez Dziennik Zachodni pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Pani Magdalena Szymańska to niesamowity nauczyciel. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i oddana swojej pracy. Uczniowie klasy 3a pękają z dumy i zgodnie potwierdzają, że ich pani jest najlepsza :)

Uroczysta gala na której nasza medalistka odebrała dyplom i medal odbyła się 23 listopada 2018 roku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

11 grudnia 2018
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
12
3456789
10dzisiaj
Zebrania i konsultacje
11
1213141516
17181920212223
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
24
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
25
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
26
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
27
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
28
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
29
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
30
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
31
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie