"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca" J. Twardowski
PIŁKARSKI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY
data dodania: 2017-12-12

W dniu 9 grudnia na hali widowiskowo-sportowej w Imielinie został rozegrany IV Mikołajkowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Księdza Eugeniusza Mury - proboszcza parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie. 

Turniej miał na celu przede wszystkim popularyzację piłki nożnej w środowisku uczniów, rozwijanie zainteresowań poprzez sport, aktywne spędzenie wolnego czasu oraz podkreślenie w wyjątkowy sposób osoby św. Mikołaja, biskupa.

Otwarcia turnieju dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie - Pani Dagmara Kupczyk. W zawodach wzięło udział 62 uczniów z klas IV-VI, tworząc 8 drużyn. Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna FC Krawężniki, która grała w składzie: Igor Rogowski, Filip Róg, Antoni Ficek, Michał Pacwa, Kamil Rokita, Mateusz Pawlik, Michał Marszałek. Najlepszym bramkarzem okazał się Oliwier Szwajcok, natomiast najlepszym strzelcem turnieju okazał się Maksymilian Kroczek

Zwycięski zespół otrzymał puchar i medale, które w imieniu księdza proboszcza, wręczył katecheta – Marek Dąbrowski. Najlepszy bramkarz i strzelec otrzymali pamiątkowe statuetki, natomiast wszyscy zawodnicy turnieju - słodycze. Uczestnicy podkreślali pozytywne elementy rozgrywek jakimi były mecze w duchu fair-play, turniejowe nagrody oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z hali widowiskowo-sportowej dzięki życzliwości Urzędowi Miasta Imielin.


SPOTKANIE AUTORSKIE Z GABRIELĄ KOTAS
data dodania: 2017-12-12

Biblioteka Szkolna 8 i 11 grudnia gościła Panią Gabrielę Kotas - autorkę książek dla dzieci („Gabrysia Dzieciom”, „Misie Gabrysie”, „Lekcja Przyjaźni”). Spotkała się z uczniami klas pierwszych i drugich. 

Przybliżyła im historię powstania każdej książeczki oraz przedstawiła własnoręcznie wydziergane na szydełku MISIE, które są bohaterami książeczki „Misie – Gabrysie". Uczniowie mieli okazję zobaczyć nową publikację pt. „Lekcja przyjaźni”. To opowieść o Pawełku i jego psie inspirowana spotkaniami z dziećmi i figlami psa Teodora, który jest niezłym urwisem i niezastąpionym towarzyszem autorki, Gabrieli Kotas. 

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie autorskie. Już niedługo spotkamy się znowu…


READ ON – PROJEKT CZYTELNICZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
data dodania: 2017-12-12

Dzięki dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu czytelniczego „Read On”, wspierającego czytelnictwo w języku angielskim wśród dzieci w wieku 10-13 lat. Działania te mają na celu rozwijanie kompetencji językowych i czytelniczych oraz umiejętności kluczowych dla odniesienia sukcesu w XXI. 

W programie tym udział biorą uczniowie klas: Vb i Vc pod opieką p. Anny Dylong – Moskwy i p. Aleksandry Wajdy. Dzieci mają do dyspozycji 70 publikacji anglojęzycznych na różnych poziomach językowych i z różnych dziedzin. Młodzi czytelnicy bardzo się ucieszyli z angielskiej biblioteczki i od razu ochoczo przystąpili do czytania. Jak się okazało, czytanie w języku angielskim może być przyjemne. 

Życzymy miłej lektury!


DLACZEGO WARTO CZYTAĆ? - LIST DO RODZICÓW
data dodania: 2017-12-11


GODZINA KODOWANIA - SPRAWOZDANIE Z TYGODNIA INFORMATYKI
data dodania: 2017-12-11


KONSULTACJE I ZEBRANIA - ZAPRASZAMY DO SZKOŁY!
data dodania: 2017-12-11

Serdecznie zapraszamy do szkoły na konsultacje i zebrania w dniu 12 grudnia br. (wtorek):

O szczegółach poinformują Wychowawcy. 


WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO PARKU MIKOŁAJA
data dodania: 2017-12-11

Dnia 6 grudnia uczniowie klas pierwszych wybrali się na zimową wycieczkę do Zatora, do Parku Św. Mikołaja w Krainie Bajek. To magiczne miejsce ozdobione jest przepięknymi, świątecznymi dekoracjami i oświetlone jest milionami kolorowych lampek, tworzących niesamowitą feerię barw po zachodzie słońca. 

Wizytę w parku rozpoczęliśmy od spaceru bajkową ścieżką, przy której znajdowało się kilkanaście domków bajkowych postaci oraz szopka bożonarodzeniowa. Dalszy kierunek zwiedzania prowadził już wprost do Domu Św. Mikołaja. Można było tam z Nim porozmawiać, usiąść Mu na kolanach oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Byliśmy także w Kinie 360 3D i uczestniczyliśmy w świecie filmu pt. „Bee musical - czyli pszczółki rozrabiają”. Otoczyła nas moc efektów, gra kolorów i dźwięków w trójwymiarze. Spotykane po drodze Elfy św. Mikołaja zapraszały wszystkich do uczestnictwa w warsztatach, po zakończeniu których każdy otrzymał "Certyfikat pomocnika Św. Mikołaja". Główną atrakcją była jednak Bajkowa Parada, podczas której ulubione postaci bajkowe wraz z Mikołajem wędrowały zaczarowaną ścieżką. Można było się do nich przytulić, podać im rękę lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec obejrzeliśmy jeszcze barwny spektakl kukiełkowy pt. "Historia Św. Mikołaja", opowiadający o prawdziwej historii Świętego. Potem wypiliśmy gorącą czekoladę, po której nadszedł czas pożegnania z tą baśniową krainą. 

W parku było tak magicznie, że wielu naszych pierwszaków nie chciało wracać do domu, gdyż koniecznie chciało zamieszkać z Mikołajem w bajkowych chatkach.

Więcej zdjęć: 
https://www.facebook.com/pg/spimielin/photos/?tab=album&album_id=1387055788059550


NASZA SZKOŁA NA IMIELIŃSKIM KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM
data dodania: 2017-12-10

W niedzielę 10 grudnia br., na terenie miasta Imielin, odbył się V Imieliński Kiermasz Świąteczny. Oczywiście nie zabrakło na nim naszego stoiska, „zarządzanego” przez niezawodne Szkolne Koło Caritas. 

Czego na nim nie było! Obrazy na drewnie, kartki świąteczne, stroiki mniejsze i większe, anioły poważne, i te uśmiechnięte, bombki wykonane różnymi technikami, słoje malowane i prezentowane jako lampiony, i wiele pięknych, ręcznie robionych rzeczy. Każdy, kto włączył się w Kiermasz, kierował się sercem, chcąc pomóc dzieciom, przebywającym pod opieką Hospicjum Cordis. Na ten cel zebraliśmy 1311 zł, 83 gr oraz 11 eurocentów. A to jeszcze nie koniec zbiórki, bo cd. odbywał się będzie już na terenie Szkoły. Równocześnie przejęci cierpieniem małej Igi, której chora skóra jest tak delikatna, jak skrzydełka motyla, w ramach akcji MZG, czyli „Motylkowy Zawrót Głowy”, prowadziliśmy dalszą zbiórkę na leczenie dziewczynki, i podczas Kiermaszu uzbieraliśmy kwotę 425 zł i 22 gr. 

Wszystkim, którzy grupowo lub indywidualnie wykonali/ofiarowali ozdoby świąteczne dla naszego stoiska; nauczycielom oraz niezawodnym absolwentom SP nr 2 pomagającym „rozłożyć” stanowisko, każdemu nauczycielowi, który pełnił w tym czasie dyżur; drogim uczniom – wolontariuszom, zrzeszonym w Szkolnym Kole Caritas oraz sympatykom z klasy VIa, nie chcąc nikogo pominąć: wszystkim zaangażowanym nauczycielom z rodzinami, uczniom, jak i wspaniałym rodzicom i dziadkom uczniów, każdemu, kto odwiedził nasze stoisko kiermaszowe, wszystkim darczyńcom, z serca DZIĘKUJEMY! 

Zapraszamy na cd. Kiermaszu Świątecznego, już na terenie Szkoły. w imieniu Szkolnego Koła Caritas i całego Wolontariatu, opiekun SKC, Monika Owsianka


SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU OGŁASZA ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI
data dodania: 2017-12-08


MIKOŁAJ DLA ALI - SZKOLNA AKCJA CHARYTATYWNA
data dodania: 2017-12-07

6 grudnia, czyli w Dzień Świętego Mikołaja Szkoła Podstawowa Nr 2 w Imielinie zakończyła pomocową akcję mikołajową dla chorej Alicji Majkut z Bierunia. 

Wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami własnoręcznie wykonali małe „prezenty” dla Ali: kopertki-serca (klasy 1-3) oraz pudełeczka-origami (klasy 4-6). Były to prawdziwe arcydzieła! Do środka uczniowie wrzucili „pieniążek od serca”, aby wspomóc leczenie dziewczynki. Do akcji dołączyło Szkolne Koło Wolontariatu, które w tym samym czasie zorganizowało Kiermasz Świąteczny dla Ali, a cała akcja przebiegała pod hasłem: „CAŁA SZKOŁA TYM SIĘ CHWALI, ŻE POMAGA MAŁEJ ALI”

Samorząd Uczniowski policzył zebrane pieniądze, które zostaną przekazane na konto Fundacji Iskierka, która zajmuje się sprawą Ali. Wyobraźcie sobie, że wspólnie uzbieraliśmy aż 6141,75 zł! Bardzo za to dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, a szczególnie nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i dzieciom! 

Mała Alu - wracaj szybko do zdrowia! Jesteśmy z Tobą!

Zobacz pełną fotorelację: 

https://www.facebook.com/pg/spimielin/photos/?tab=album&album_id=1387681921330270
<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

13 grudnia 2017
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
123
Startuje Tydzień Edukacji Informatycznej!
4
5Mikołajki! :)
6
789Zapraszamy na nasze stoisko podczas Imielińskiego Kiermaszu Świątecznego
10
11Konsultacje i zebrania
12
dzisiaj
13
14151617
18192021222324
25262728293031
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie