Podręczniki do religii w roku szkolnym 2018/2019

Tytuł podręcznika: Idziemy do Jezusa

Autorzy podręcznika:  Red. ks. J. Czerkawski, E. Kondrak

Klasa III

Tytuł podręcznika: Jezus jest z nami

Autorzy podręcznika:  Red. ks. J. Czerkawski, E. Kondrak

Klasa IV

Tytuł podręcznika: Miejsca pełne Bogactw

Wydawnictwo: Jedność Kielce

Autorzy podręcznika: ks. dr Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Bogusław Nosek

Tytuł ćwiczeń: Miejsca pełne Bogactw

Klasa V

Tytuł podręcznika: Spotkania ubogacające

Wydawnictwo: Jedność Kielce

Autorzy podręcznika: ks. dr Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska

Tytuł ćwiczeń: Spotkania ubogacające

Klasa VI

Tytuł podręcznika: Tajemnice bogatego życia

Tytuł ćwiczeń: Tajemnice bogatego życia

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLAS VI

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH IV - V
data dodania: 2018-06-22

Życzenia Pani Minister Anny Zalewskiej na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Drodzy Uczniowie,

za Wami czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, które zaowocują w dorosłym życiu. Przed Wami upragnione wakacje. Niech ten czas będzie dobrą okazją do dalszego poznawania świata. Wykorzystajcie lato do podziwiania przyrody, uprawiania sportu i zwiedzania nowych, nieznanych miejsc. Zachęcam również do czytania książek. Pamiętajcie przede wszystkim o tym, żeby odpoczynek od szkoły był dla Was i Waszych bliskich bezpieczny. Życzę, aby każdy dzień wakacji był radosny i pozwolił na zebranie sił do dalszej nauki.

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych to ważny dzień również dla Rodziców i Opiekunów. Serdecznie dziękuję za aktywne włączanie się w życie szkoły. Państwa pomoc i chęć działania stanowią nieocenioną wartość dla nauczycieli i dyrektorów. To niezwykle istotne, aby wspólnie dbać o dobrą szkołę.

Szkoła nie mogłaby istnieć bez kadry pedagogicznej. Dyrektorom, Nauczycielom pragnę podziękować za bycie blisko uczniów, ich rodziców i opiekunów. Wspomagają Państwo dzieci i młodzież w podejmowaniu decyzji, motywują do działania, aby były one jak najlepiej przygotowane do kolejnych etapów życia.

Dzięki Państwa poświęceniu uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności oraz zainteresowania, które będą procentowały w przyszłości.

Życzę udanych i bezpiecznych wakacji!

Z wyrazami sympatii

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

„Nie lada GRAtka” innowacja z języka polskiego dla uczniów klas IV – VI
data dodania: 2018-06-22

Twórczo, kreatywnie i aktywnie – tak pracowaliście  na lekcjach języka polskiego. W ramach innowacji „Nie lada GRAtka” - przygotowaliście wiele wspaniałych projektów, wykazaliście się pomysłowością i dużym zaangażowaniem.

Niech wakacje będą czasem odpoczynku, ale i zbierania kolejnych ciekawych pomysłów.  Dziękując za rok wytężonej pracy, życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, pełnego wspaniałych przygód.

Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

Polonistki

Czwartoklasiści na lekcji w plenerze!
data dodania: 2018-06-21

Czy można się czegoś wartościowego nauczyć spacerując po naszym mieście? Oczywiście! Taki właśnie cel przyświecał warsztatom interdyscyplinarnym w ramach innowacji pedagogicznej „Mieszkam TU, więc znam i szanuję tradycje Górnego Śląska”, która już prawie od roku jest realizowana w klasie 4a.
    Czwartoklasiści wyruszyli trasą najważniejszych zabytków w naszym mieście. Wystarczyło mieć oczy szeroko otwarte, by inaczej spojrzeć na barokową Kapliczkę MB Częstochowskiej, fontannę w miejskim parku pilnie strzeżoną przez św. Jana Nepucena, sprawdzić godzinę na przykościelnym zegarze słonecznym, zaobserwować trwające prace konserwatorskie na Pomniku ku czci Powstańców Ślaskich na właśnie modernizowanym Rynku czy odczytać pamiątkową płytę na Kopcu Wolności. Te znane miejsca można odkryć na nowo, kiedy poznamy ich historię i spojrzymy z bliska na detale.
    Ale zajęcia w terenie to również kontakt z naturą. Uczniowie zwracali  uwagę na  ukształtowanie terenu naszego miasta, sprawdzili orientację w terenie, obserwowali obiekty widoczne na horyzoncie, pracowali z mapą, rozpoznawali gatunki roślin.
    Zgromadzoną w praktyce wiedzę, doświadczenie i umiejętności  uczniowie będę mogli wykorzystać nie tylko przy realizacji kolejnego interdyscyplinarnego projektu dotyczącego naszego regionu, ale również w codziennym życiu mieszkańca Imielina.

Konkurs READ ON! MY STORY
data dodania: 2018-06-21

Na początku roku szkolnego uczniowie klasy 5b i 5c, dzięki dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, mogli przystąpić do ogólnopolskiego projektu czytelniczego READ ON. Przez cały rok czytali lektury w języku angielskim, a na koniec przystąpili do ogólnopolskiego konkursu dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie organizowanym przez Oxford University Press. Spośród 14 wyróżnionych uczniów z całej Polski 3 wyróżnienia trafiły do naszych uczniów. Otrzymali je Hanna Mulet, Jakub Paluch oraz Zofia Pielorz. Gratulujemy sukcesów!

Projekt READ ON
data dodania: 2018-06-21

W klasach 5b i 5c przez cały rok szkolny trwał projekt czytelniczy READ ON pod opieką Pani Anny Dylong-Moskwy i Pani Aleksandry Wajdy. Dzieci czytały książki w języku angielskim, przez co poszerzały swoje kompetencje językowe z różnych dziedzin. Na zakończenie projektu uczniowie wykonali swoje okładki do przeczytanych książek, a najbardziej wytrwali czytelnicy zostali nagrodzeni na apelu.

APEL NAGRODOWY
data dodania: 2018-06-20