Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie. M.K. Gandhi
Nabór do klasy pierwszej w roku szkolnym 2018/2019
data dodania: 2018-02-19

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO W IMIELINIE

OGŁASZA NABÓR DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Obowiązek szkolny


1. W roku szkolnym 2018/2019 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci:

        1) urodzone w 2011 r.

        2) urodzone w 2012 r. (sześciolatki), które odbyły obowiązkowe wychowanie przedszkolne i na wniosek rodziców zostaną zapisane do klasy pierwszej.

RODZICE DZIECI SIEDMIOLETNICH ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA IMIELIN SKŁADAJĄ ZGŁOSZENIE DZIECKA DO I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

RODZICE DZIECI SIEDMIOLETNICH ZAMIESZKAŁYCH POZA IMIELINEM SKŁADAJĄ WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO SZKOŁY SPOZA OBWODU.

RODZICE DZIECI SZEŚCIOLETNICH, KTÓRE UCZĘSZCZAŁY DO PRZEDSZKOLA SKŁADAJĄ WNIOSEK RODZICA O ZGŁOSZENIU DZIECKA DO I KLASY SZKOŁY.

TERMINY REKRUTACJI :

12.03.2018- 19.04.2018

PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ I WNIOSKÓW W SEKRETARIACIE SZKOŁY

KRYTERIA REKRUTACJI W ZAKŁADCE DOKUMENTY DLA RODZICÓW

W UCHWALE RADY MIASTA IMIELIN.

ZASADY I TERMINARZ REKRUTACJI W ZAKŁADCE DOKUMENTY DLA RODZICÓW


DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
data dodania: 2018-02-18

Wiersze, rymowanki, piosenki, plakaty, formy przestrzenne na temat bezpiecznego Internetu, to efekt dobrej zabawy i pracy uczniów klas I – VI, którzy w dniu 20 stycznia 2018 r., wzięli udział w zorganizowanym na terenie naszej szkoły projekcie edukacyjnym „Dzień bezpiecznego Internetu”. Realizowane przez uczniów zadania przyczyniły się do lepszego zrozumienia realnego zagrożenia związanego z użytkowaniem Internetu i wskazały sposoby ich unikania.

Głównym przesłaniem organizatorów tego wydarzenia jest uczenie tworzenia kultury szacunku w sieci. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

Podczas obchodów DBI 2018 podkreślano także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Fotorelacja:


Stołówka zaprasza
data dodania: 2018-02-17

Uprzejmie prosimy do 5 marca 2018 r. aby rodzice podali informację czy dziecko będzie jadło obiad w dniach rekolekcji szkolnych tj. 12, 13, 14 marzec.SOBOTA 17.02. DNIEM SZKOLNYM
data dodania: 2018-02-12

Przypominamy, że w najbliższą sobotę, tj. 17 lutego, odpracowujemy 4 maja (piątek). Do szkoły przychodzimy według piątkowego planu lekcji. 

O szczegółach poinformują wychowawcy.


LAUREACI KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH W KLASACH I-III - PODSUMOWANIE
data dodania: 2018-02-12


PODZIĘKOWANIA ZA ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI
data dodania: 2018-02-12

Do naszej szkoły dotarły podziękowania za okazane przez darczyńców dobre serce, życzliwość i hojność. 

Za przekazaną żywność dziękuje wszystkim Fundacja „Będę z Tobą” oraz rodziny, do których ta pomoc dotarła. My również w ich imieniu dziękujemy za Wasze Wielkie Serca. 

Warto pomagać!


PRELEKCJA: WPŁYW GIER KOMPUTEROWYCH NA DZIECKO
data dodania: 2018-02-01

23 stycznia 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Aleksandrą Ziajką - pedagogiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bieruniu - na temat wpływu gier komputerowych na dziecko. 

Prelegentka omówiła rodzaje gier, przedstawiła przyczyny atrakcyjności spędzania czasu wolnego przed komputerem. Poinformowała, że długotrwałe korzystanie z gier oraz Internetu ma wpływ na zdrowie i zachowanie dzieci, a także może powodować zachowania agresywne, problemy z koncentracją, izolację społeczną. Przypomniała o konieczności rodzicielskiej kontroli w czasie korzystania z Internetu przez dziecko. 

Zapraszamy na kolejne prelekcje przed spotkaniami z rodzicami.


BEZPIECZNE FERIE 2018
data dodania: 2018-01-28

W związku z rozpoczynającymi się feriami zapraszamy do zapoznania się z dokumentem Ministerstwa Edukacji Narodowej: http://kuratorium.katowice.pl/index.php/wazne/ferie-2018-2/

Zachęcamy do skorzystania z oferty miejskiej: 
http://www.imielin.pl/pl/205/3165/ferie-na-sportowo-218.html


XXVII KONCERT GWIAZDKOWY - FOTORELACJA
data dodania: 2018-01-26

„Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać – to najlepsza filozofia”. Takie motto św. Jana Bosko przyświecało XXVII Koncertowi Gwiazdkowemu, który odbył się w piątek 26 stycznia. 

Wieczór był wypełniony tańcem, muzyką i śpiewem. Zaproszeni goście, którzy szczelnie wypełnili widownię Domu Kultury Sokolnia, mieli możliwość podziwiać gwiazdy szkolnej sceny: Nutki, Iskierki, Gwiazdeczki i Koralinki. Dobór repertuaru, zaangażowanie nauczycieli i uczniów oraz świetna aranżacja muzyczna przyczyniły się do powstania magicznej atmosfery na scenie. 

W programie koncertu nie zabrakło zaskoczeń. Cała społeczność nauczycielska, była Pani Dyrektor Wiesława Wiśniewska, uczniowie obecni jak i absolwenci oraz władze miasta Imielin podziękowali Pani Krystynie Paluch za 27 wspaniałych Koncertów Gwiazdkowych, które przygotowała wraz ze swoim zespołem Koralinki.

Zapraszamy na naszego FB: 
www.facebook.com/pg/spimielin/photos/tab=album&album_id=1431842403580888


III MISTRZOSTWA SZKOŁY W NARCIARSTWIE I SNOWBOARDZIE - SPRAWOZDANIE
data dodania: 2018-01-22

17 stycznia w Istebnej na Złotym Groniu odbyły się kolejne już Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie i Snowboardzie. 

W zawodach uczestniczyło 17 uczniów naszej szkoły z klas III – VI, którzy dwukrotnie mierzyli się ze slalomem. Do wysokich umiejętności naszych sportowców dostosowała się także pogoda, więc warunki do jazdy były wręcz idealne. Najlepszym narciarzem okazał się Wiktor Gach z klasy Vc, wśród dziewczynek triumfowała Malwina Pioskowik z IIIb. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni pucharami i medalami, a wszyscy zawodnicy w pakiecie otrzymali także ciepły posiłek w postaci kiełbasek i ciepłej herbaty. 

Zresztą zobaczcie sami...
<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

22 lutego 2018
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
1234
567891011
1213141516Odpracowujemy 4 maja (piątek)
17
18
192021dzisiaj
22
232425
262728
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie