KONKURS PLASTYCZNY NA 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - KARTKA OKOLICZNOŚCIOWA

Październik miesiącem Dobroci Dla Zwierząt

WYJAZD DO OH-KINA

Wycieczka do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie
data dodania: 2018-10-17

Dnia 8 i 9 października 2018 r. klasy II wyjechały na wycieczkę do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Uczniowie naszej szkoły zwiedzali zabudowania wiejskie z XVIII i XIX wieku, między innymi: chałupę sołtysią z Przegini Duchownej (1862 r.); dom bogatego chłopa z Przeciszowa (1843 r.); zagrodę ze stodołą ośmioboczną i chlewikiem z Kaszowa i malowany dom z Podolsza (1862 r.) oraz najbardziej okazały obiekt Skansenu, czyli Dwór z Drogini z roku 1730. Najważniejszym punktem programu był udział w warsztatach garncarskich oraz warsztatach plastycznych (malowanie na szkle). Dopisująca pogoda pozwoliła nam zdobyć Zamek w Lipowcu. Wycieczka zakończyła się gorącymi uśmiechami oraz PAMIĄTKAMI.

data dodania: 2018-10-14

W piątek, 12 października celebrowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas akademii pani dyrektor Dagmara Kupczyk złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz wręczyła nagrody za wkład pracy na rzecz szkoły.

Miło było nam gościć wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich emerytowanych nauczycieli, którzy zawsze bardzo ciepło nas wspominają. Uczniowie wraz opiekunkami Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielkami muzyki w podziękowaniu za trud pracy i okazywane serce przygotowali szczególny program artystyczny - „Koncert jesienno-poetycki”, w którym wzięli udział utalentowani uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Była gra na skrzypcach, na gitarze, pianinie i flecie.Był śpiew w wykonaniu Gwiazdeczek i Koralinek - naszych szkolnych zespołów wokalnych. Wszystko odbyło się w pięknej jesiennej scenerii, a za sprawą poezji i muzyki wszyscy uczestnicy akademii mogli „chociaż na chwilę zatrzymać się, zwolnić, zastanowić, zadumać, i …zadziwić.”

OBIEKT NA MIARĘ XXI WIEKU OTWARTY
data dodania: 2018-10-12

ZAPRASZAMY RODZICÓW
data dodania: 2018-10-09

We wtorek 16 października zapraszamy serdecznie Rodziców klas II – VI na zebrania lub konsultacje oraz szkolenie z Cyberprzemocy ( klasy IV – VI):

Godz. 1700 : klasy II – III

Godz.1745 : klasy IV - VI

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
data dodania: 2018-10-09

9 października w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania pod hasłem: Głośne czytanie na baśniowym dywanie. A jak świętować to głośno, radośnie i kolorowo - tak też było i u nas. Uczniowie i nauczyciele przebrali się za postaci z baśni, więc spotkać można było na szkolnym korytarzu wróżki, królewny, czerwone kapturki, wilki, gdzieniegdzie przemknęła wiedźma na miotle. Wśród tak wielu baśniowych postaci jedna osoba przykuwała wzrok - była to Królowa Śniegu. W swym pięknym białym stroju odwiedzała klasy młodsze i czytała baśń o Kaju i Gerdzie. Prawie każda lekcja rozpoczynała się od głośnego czytania nauczycieli lub uczniów. Głośne czytanie ćwiczy mózg, a niektórzy twierdzą, że również odmładza i wygładza zmarszczki poprzez rozluźnianie mięśni twarzy, więc kochani rodzice - czytajcie swoim dzieciom CODZIENNIE!

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
data dodania: 2018-10-05

Górnośląski Park Etnograficzny – wycieczka klas VA i VD do Skansenu w Chorzowie
data dodania: 2018-10-02

Uczniowie klas Va oraz Vd wybrali się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie w ramach innowacji „Mieszkam TU, więc znam i szanuję tradycje Górnego Śląska”. Chociaż zamiast październikowego słońca piątoklasistów powitała dżdżysta pogada, nie przeszkodziło to jednak w zwiedzaniu bardzo ciekawych obiektów Skansenu.

Uczniowie zobaczyli tradycyjne, drewniane budownictwo wiejskie i małomiasteczkowe, tj. budynki mieszkalne i gospodarcze, obiekty rzemieślniczo-przemysłowe oraz sakralne wraz z wyposażeniem wnętrz. Poznali dawne zwyczaje, dowiedzieli się jak wyglądało życie naszych pradziadków. Najciekawszym obiektem okazał się Młyn, który kiedyś stał w Imielinie.

Ponadto uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji w szkole liczącej 150 lat – usiedli ławkach, otrzymali łupkowe tabliczki oraz rysiki, na których mogli przepisywać notatki tablicy; spróbowali trudnej sztuki pisania prototypem wiecznego pióra, czyli stalówką zanurzaną w kałamarzu. Niektórzy nawet usiedli w oślej ławce lub klęczeli na grochu.

Skansen w Chorzowie to muzeum na świeżym powietrzu. W pięknym otoczeniu zieleni, ciszy można przenieść się w czasy naszych pradziadków, zobaczyć jak dawniej toczyło się życie. To miejsce, w którym organizowane są różnorodne warsztaty, imprezy; gdzie warto się wybrać z całą rodziną.

<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

18 października 2018