Nasza szkoła bierze udział w konkursie empiku - oddaj na nas głos: www.empik.com/biblioteki/zaglosuj
Nasza podstawówka

W bieżącym roku szkolnym w SP nr 2 Imielin uczy się 600 uczniów.

Uczy nas 53 nauczycieli. O nasze bezpieczeństwo, porządek w szkole, herbatę czy obiady dba 17 pracowników administracyjno - obsługowych.

Mamy 20 sal lekcyjnych, salę gimnastyczną, świetlicę, kuchnię. Nasza szkoła w roku 2006 rozrosła się i wypiękniała w trakcie rozbudowy. Powstało 6 nowych sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, biblioteka szkolna i kancelaria z sekretariatem. Mamy też godne pozazdroszczenia boiska.

DYREKTOR SZKOŁY

Pani Dyrektor Dagmara Kupczyk

Pochodzę z Lędzin. Jestem nauczycielką polonistką. W roku 2000 ukończyłam studia dzienne filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2002 roku na tejże uczelni podniosłam kwalifikacje na studiach podyplomowych z zakresu filologii polskiej dla nauczycieli. W 2009 roku zdobyłam kwalifikacje do uczenia filozofii i etyki, kończąc Podyplomowe Studia z Filozofii i Etyki również na Uniwersytecie Śląskim. Na kursie kwalifikacyjnym z zakresu zarządzania oświatą, jaki ukończyłam w 2014 roku miałam okazję zapoznać się z nowoczesnymi zasadami zarządzania, technikami rozwiązywania problemów pedagogicznych, personalnych i ekonomicznych. Posiadam 15-letni staż dydaktyczny. Swoją karierę zawodową rozpoczynałam w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach. Później pracowałam w Gimnazjum nr 1 w Lędzinach, a od 13 lat byłam polonistą Liceum Ogólnokształcego w Bieruniu.

Godziny przyjęć rodziców przez dyrektora
wtorek 12.00-16.00
czwartek 8.30- 12.00

SEKRETARIAT

W sekretariacie przyjmują:
Jolanta Świerzy,
Angelika Osoba (zastępstwo za panią Bogusławę Kuś)

Godziny urzędowania:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 16.15

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka w naszej szkole czynna jest codziennie, zaprasza przez 40 godzin tygodniowo w czasie dostosowanym do potrzeb uczniów.

Pierwsze książki zostały wpisane do zbiorów w 1948 roku, czyli nasza biblioteka liczy już 59 lat! W tej chwili można wybierać spośród 7 tysięcy książek, oferta biblioteki jest stale rozwijana. Przez te 59 lat wiele się zmieniło, również w literaturze dla młodego czytelnika. Książki - kiedyś jedne spośród niewielu rozrywek na jesienne wieczory - konkurują teraz z szeroką ofertą mediów. Zmienia się i sama biblioteka. Powoli szkolne wypożyczalnie zastąpione zostają przez szkolne centra informacji, zachęcające nie tylko do sięgnięcia po tradycyjną, drukowaną książkę ale i służące radą i pomocą w korzystaniu z programów komputerowych, wydawnictw multimedialnych, informacji dostępnych w Internecie.

Rozbudowa szkoły przyniosła nam wiele korzyści. Biblioteka „przeprowadziła się” do nowej, jasnej i przestronnej sali, Urząd Miejski zaopatrzył nas w komputery z dostępem do Internetu.

W bibliotece pracują dwie panie: A. Knopek, H. Grabowska. Chcemy żeby nasza biblioteka była miejscem przyjaznym uczniom, gdzie nie tylko wypożycza się książki, przegląda prasę, ale można też odrobić lekcje, skorzystać z komputera, porozmawiać albo zwyczajnie pomilczeć w spokoju, jeśli ktoś ma zły dzień.

Zapraszamy do biblioteki w godzinach:
A. Knopek H. Grabowska
PONIEDZIAŁEK 8.00 - 15.30
WTOREK 8.00 - 12.30 12.00 - 15.30
ŚRODA 8.00 - 12.30 12.00 - 15.30
CZWARTEK 8.00 - 15.30
PIĄTEK 9.00 - 14.30 7.30 - 10.30

ŚWIETLICA SZKOLNA

Działalność świetlicy szkolnej
Świetlica szkolna pracuje codziennie od godz. 06:45 do godz.16.30. Wychowawcy inicjując i organizując dzieciom i młodzieży zajęcia opiekuńczo – wychowawcze realizują następujące zadania:
  • tworzenie swobodnej, pogodnej atmosfery w grupie,
  • rozwijanie zainteresowań i zamiłowań,
  • kształtowanie wartościowych wzorów, aspiracji i nawyków kulturalnego spędzania czasu wolnego,
  • uczenie zgodnej zabawy, wzajemnego wspierania się i empatycznego rozumienia,
  • pomoc w nauce, uzupełnianiu wiadomości i odrabianiu prac domowych
  • kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w czasie posiłków,

• Świetlica szkolna otacza opieką uczniów, których rodzice nie mogą zapewnić im opieki w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz dzieci dojeżdżających i oczekujących na zajęcia lekcyjne.

W ciągu roku szkolnego w świetlicy szkolnej prowadzi się różne formy zajęć, takie jak:
  • integracja grupy świetlicowej (zajęcia integracyjne, rozmowy indywidualne i grupowe oraz obserwacje uczniów),
  • pomoc w nauce podczas odrabiania zadań domowych,
  • zajęcia rozwijające zainteresowania: plastyczne, muzyczne, czytelnicze, ruchowe, komputerowe.

• Poza tym w świetlicy szkolnej prowadzone są zajęcia tematyczne dotyczące różnych okazji i wydarzeń, nawiązujące do tematów dydaktycznych zawartych w planie pracy świetlicy. Dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w imprezach kulturalno – artystycznych organizowanych w szkole, konkursach plastycznych, czytelniczych organizowanych w świetlicy szkolnej lub bibliotece. Świetlica szkolna współpracuje ze wszystkimi nauczycielami wspierając ich w działaniach wychowawczo – dydaktycznych.

Współpracuje również z biblioteką szkolna wykorzystując materiały czytelnicze do zajęć oraz promując czytelnictwo wśród wychowanków.

Dzieci mogą również korzystać z komputera wykorzystując podczas zabawy programy edukacyjne.

SZKOLNY GABINET PROFILAKTYKI

W gabinecie przyjmuje higienistka szkolna p. Małgorzata Tomczok