HISTORIA NASZEJ SZKOŁY

Dyrektorzy:

Rok 1966

Uroczyste przekazanie do użytku Szkoły Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego - im. Edwarda Żabińskiego odbyło się w dniu 1 września 1966 roku.

W roku szkolnym 1966 było zatrudnionych w tutejszej szkole 14 nauczycieli, a mianowicie: Dominik Buczek, Maria Halerz, Wanda Jaroszuk, Julia Koczur, Irena Kostka, Otylia Kozubal, Barbara Olek, Bronisława Opara, Maria Osoba, Ernestyna Parusel, Krystyna Piechota, Elżbieta Rozmus, Małgorzata Szalas, Waleria Widepuhl. W pierwszym roku nauki do szkoły uczęszczało 587 uczniów.

Rok 1996

W dniach 14-15 czerwca 1996 roku obchodzono 30-lecie Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie.

W pierwszym dniu o godz. 18.00 rozpoczął się Koncert Gwiazd Tysiąclatki, w którym wystąpili absolwenci, rodzice oraz nauczyciele szkoły: mgr Jadwiga Lis, Paweł Bełdowski, mgr Krystyna Paluch, Anita Kiliańska, Elżbieta Starczynowska, Liliana Kostka. Na korytarzach wystawiono prace absolwentki szkoły mgr Urszuli Figiel oraz prace uczniów szkoły. Wystawa ta cieszyła się wielkim powodzeniem.

W drugim dniu miała miejsce uroczysta akademia, na którą zaproszono wielu znamienitych gości: Biskupa Gerarda Bernackiego, księdza Longina Kozuba, Radnych Imielina, Zarząd Miasta Imielin, absolwentów, uczniów i nauczycieli szkoły. Akademię urozmaiciły występy szkolnych zespołów: Koralinek, Hip-hopu, Gwiazdeczek. W tym dniu odbyły się również biegi oraz piknik na świeżym powietrzu.

Wszystkie wydarzenia związane z obchodami 30-lecia szkoły zostały uwiecznione na zdjęciach, które wklejono do Kroniki szkoły. Wielu uczniów szkoły oraz absolwentów chętnie wpisało się do księgi pamiątkowej.

Rok 1997

Uchwałą Rady Miasta z dnia 28 lutego 1997 roku Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczyste nadanie miało miejsce 28 maja 1997 roku. Cały rok szkolny 1996/1997 nauczyciele i uczniowie przygotowywali się do tej wielkiej chwili:
•organizowano konkursy literackie i plastyczne (hasło, papier firmowy), muzyczne (piosenka o Prymasie), konkursy wiedzy o Wyszyńskim, gazetki, •uczniowie uczestniczyli w wycieczce dwudniowej do Warszawy Śladami przyszłego patrona, •zamówiono tablicę pamiątkowo, którą poświęcił metropolita katowicki ksiądz biskup Damian Zimoń, •wydano broszurę O Tysiąclatce czyli Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Co roku w maju obchodzone są Dni Patrona. Przygotowując się do tych uroczystości, uczniowie uczestniczą w konkursach, biegach prymasowskich, akademiach oraz Mszy świętej.

Rok 1999

W tym roku reforma szkolnictwa wprowadziła sześcioletnie szkoły podstawowe i trzyletnie gimnazja. Wtedy to władze miasta podjęły decyzję o utworzeniu w miejscu dotychczasowej Szkoły Podstawowej nr 1 mieszczącej się przy ulicy Sapety Gimnazjum w Imielinie, natomiast dotychczasowa Szkoła Podstawowa nr 2 stała się jedyna szkołą podstawową w mieście.

Rok 2002

28 maja 2002 roku szkoła otrzymała sztandar ufundowany przez Urząd Miasta Imienin.

Rok 2006

To rok zakończenia rozbudowy i modernizacji szkoły. Obchodzimy w Dniu Edukacji Narodowej wielkie święto: Czterdziestolecie Szkoły Podstawowej w Imielinie.

Szkoła rozrosła się i wypiękniała. W tym roku oddano do użytku nowe skrzydło szkoły. Mamy 6 nowych sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, sekretariat i biblioteka przeniosły się do nowo wybudowanych pomieszczeń. Boiska szkolne budzą zachwyt zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Te korzystne zmiany były możliwe dzięki środkom pozyskanym z funduszy z Unii Europejskiej, budżetu państwa i budżetu miasta.

Czterdziestolecie szkoły było wielkim świętem. Swoją „podstawówkę” odwiedzili absolwenci, byli nauczyciele, rodzice obecnych uczniów, licznie zaproszeni goście. Świętowaliśmy przez dwa dni:

2021222324