Sześciolatki w naszej szkole - najważniejsze zmiany w Ustawie

Prezentacja SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

Sześciolatki w naszej szkole
data dodania: 2014-03-11

Nasza „Szkoła Przyjazna Sześciolatkom”
Wraz z początkiem roku szkolnego 2013/2014 kapituła Programu DOBRE, BO POLSKIE uhonorowała naszą szkołę certyfikatem, przyznając jej godło „Szkoły Przyjaznej Sześciolatkom”. Ten wyróżniający tytuł jest potwierdzeniem stworzenia w placówce warunków dobrych do przyjęcia w poczet uczniów klas pierwszych sześciolatków.

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego już od kilku lat spełnia warunki organizacyjne do przyjęcia uczniów sześcioletnich. W zakresie przygotowania placówki podjęliśmy szereg działań, np. doposażyliśmy bazę szkolną w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła”. W każdej sali lekcyjnej wygospodarowano miejsce do odpoczynku i zabawy. Zadbaliśmy również o odpowiednie wyposażenie i umeblowanie dostosowane do potrzeb małych dzieci.
Wszystkich Rodziców dzieci 6-letnich zapraszamy do odwiedzania naszej szkoły; najbliższą okazją będzie Dzień Otwarty Szkoły. Zachęcamy również do spotkania się ze szkolnymi specjalistami – pedagogiem, psychologiem, logopedą, a także nauczycielami klas I-III, którzy służą wieloletnim doświadczeniem i radą. Nasze działania warto również monitorować na stronie internetowej oraz facebookowej: www.facebook.com/spimielin.
Kilka faktów o naszej placówce:
Nasza szkoła jest nowoczesna, przyjazna i bezpieczna; oferuje dobre warunki do nauki oraz twórczej zabawy. Wszechstronnie wykwalifikowana kadra zapewnia ciekawe i skuteczne metody pracy z dzieckiem, dbając przy tym o jego komfort psychiczny i fizyczny. Sprawy związane z bezpieczeństwem i wychowaniem są bowiem naszym priorytetem – w roku szkolnym 2013/2014 przystąpiliśmy do konkursu „Bezpieczna Szkołą – Bezpieczny Uczeń” pod patronatem Komitetu Honorowego, w skład którego wchodzą m. in.: Minister Edukacji Narodowej, Minister Sprawiedliwości, przedstawiciele Sejmu i Senatu, przedstawiciele Stowarzyszeń Nauczycielskich, przedstawiciele Kuratoriów Oświaty, Komendant Główny Policji. Hasło konkursu to: „Prawo, Przyjaźń, Tolerancja”.
Jesteśmy szkołą dialogu i współpracy: stwarzamy warunki do rozwoju samorządności uczniów, we wszystkich naszych działaniach konsultujemy się z rodzicami, Radą Rodziców oraz instytucjami i jednostkami wspierającymi funkcje dydaktyczne i wychowawcze szkoły.
Nasza szkoła jest duża i dobrze wyposażona: posiadamy kilkanaście sal lekcyjnych, w tym pracownię komputerową i bibliotekę ze stanowiskami komputerowymi i dostępem do Internetu. Dysponujemy również salą gimnastyczną oraz salką do zajęć korekcyjnych.  Sale klas I-III wyposażone są w odpowiednie meble i pomoce dydaktyczne. W pomieszczeniach wydzielona jest część rekreacyjna, służąca do organizowania zabaw i wypoczynku dla dzieci.
Nasza świetlica szkolna jest czynna codziennie od godziny 7:00 do 16:30. Dbamy o ciekawą ofertę zajęć świetlicowych; działają u nas koła: origami, plastyczne, muzyczne, teatralne, wiele czasu poświęcamy również na zabawy ruchowe.
W szkole działają kuchnia i stołówka - istnieje możliwość wykupienia dwudaniowych obiadów oraz herbaty. Każde dziecko otrzymuje bezpłatnie mleko. Szkoła przystąpiła także do programu „Owoce w szkole”.
Nasza placówka posiada gabinet profilaktyki zdrowotnej, który prowadzony jest przez doświadczoną pielęgniarkę.
Uczniowie i uczennice mają zapewnioną opiekę specjalistów: pedagogów, psychologa oraz logopedy. Organizowane są zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, rewalidacyjne, terapeutyczne oraz gimnastyki korekcyjnej.
Dzieci w ciepłe dni spędzają przerwy na świeżym powietrzu, a na wiosną i jesienią lekcje wychowania fizyznego organizowane są na naszych pięknych boiskach szkolnych. Często planowane są wyjścia do Biblioteki Miejskiej w Imielinie oraz do Domu Kultury "Sokolnia" - na przedstawienia, spotkania autorskie, wystawy - dzięki czemu dzieciaki rozwijają się kulturalnie i społecznie.
Wszyscy uczniowie i uczennice mogą poszerzać swoje zainteresowania na różnorodnych zajęciach dodatkowych (patrz zakładka: KÓŁKA).

19 lutego 2019
dzisiaj