Czwartoklasiści na lekcji w plenerze!
data dodania: 2018-06-21

Czy można się czegoś wartościowego nauczyć spacerując po naszym mieście? Oczywiście! Taki właśnie cel przyświecał warsztatom interdyscyplinarnym w ramach innowacji pedagogicznej „Mieszkam TU, więc znam i szanuję tradycje Górnego Śląska”, która już prawie od roku jest realizowana w klasie 4a.
    Czwartoklasiści wyruszyli trasą najważniejszych zabytków w naszym mieście. Wystarczyło mieć oczy szeroko otwarte, by inaczej spojrzeć na barokową Kapliczkę MB Częstochowskiej, fontannę w miejskim parku pilnie strzeżoną przez św. Jana Nepucena, sprawdzić godzinę na przykościelnym zegarze słonecznym, zaobserwować trwające prace konserwatorskie na Pomniku ku czci Powstańców Ślaskich na właśnie modernizowanym Rynku czy odczytać pamiątkową płytę na Kopcu Wolności. Te znane miejsca można odkryć na nowo, kiedy poznamy ich historię i spojrzymy z bliska na detale.
    Ale zajęcia w terenie to również kontakt z naturą. Uczniowie zwracali  uwagę na  ukształtowanie terenu naszego miasta, sprawdzili orientację w terenie, obserwowali obiekty widoczne na horyzoncie, pracowali z mapą, rozpoznawali gatunki roślin.
    Zgromadzoną w praktyce wiedzę, doświadczenie i umiejętności  uczniowie będę mogli wykorzystać nie tylko przy realizacji kolejnego interdyscyplinarnego projektu dotyczącego naszego regionu, ale również w codziennym życiu mieszkańca Imielina.11 grudnia 2018
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
12
3456789
10dzisiaj
Zebrania i konsultacje
11
1213141516
17181920212223
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
24
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
25
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
26
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
27
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
28
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
29
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
30
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
31
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie