Czwartoklasiści na lekcji w plenerze!
data dodania: 2018-06-21

Czy można się czegoś wartościowego nauczyć spacerując po naszym mieście? Oczywiście! Taki właśnie cel przyświecał warsztatom interdyscyplinarnym w ramach innowacji pedagogicznej „Mieszkam TU, więc znam i szanuję tradycje Górnego Śląska”, która już prawie od roku jest realizowana w klasie 4a.
    Czwartoklasiści wyruszyli trasą najważniejszych zabytków w naszym mieście. Wystarczyło mieć oczy szeroko otwarte, by inaczej spojrzeć na barokową Kapliczkę MB Częstochowskiej, fontannę w miejskim parku pilnie strzeżoną przez św. Jana Nepucena, sprawdzić godzinę na przykościelnym zegarze słonecznym, zaobserwować trwające prace konserwatorskie na Pomniku ku czci Powstańców Ślaskich na właśnie modernizowanym Rynku czy odczytać pamiątkową płytę na Kopcu Wolności. Te znane miejsca można odkryć na nowo, kiedy poznamy ich historię i spojrzymy z bliska na detale.
    Ale zajęcia w terenie to również kontakt z naturą. Uczniowie zwracali  uwagę na  ukształtowanie terenu naszego miasta, sprawdzili orientację w terenie, obserwowali obiekty widoczne na horyzoncie, pracowali z mapą, rozpoznawali gatunki roślin.
    Zgromadzoną w praktyce wiedzę, doświadczenie i umiejętności  uczniowie będę mogli wykorzystać nie tylko przy realizacji kolejnego interdyscyplinarnego projektu dotyczącego naszego regionu, ale również w codziennym życiu mieszkańca Imielina.19 lutego 2019
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
123
45678910
Ferie zimowe
11
Ferie zimowe
12
Ferie zimowe
13
Ferie zimowe
14
Ferie zimowe
15
Ferie zimowe
16
Ferie zimowe
17
Ferie zimowe
18
dzisiaj
Ferie zimowe
19
Ferie zimowe
20
Ferie zimowe
21
Ferie zimowe
22
Ferie zimowe
23
Ferie zimowe
24
25262728
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie