Czwartoklasiści na lekcji w plenerze!
data dodania: 2018-06-21

Czy można się czegoś wartościowego nauczyć spacerując po naszym mieście? Oczywiście! Taki właśnie cel przyświecał warsztatom interdyscyplinarnym w ramach innowacji pedagogicznej „Mieszkam TU, więc znam i szanuję tradycje Górnego Śląska”, która już prawie od roku jest realizowana w klasie 4a.
    Czwartoklasiści wyruszyli trasą najważniejszych zabytków w naszym mieście. Wystarczyło mieć oczy szeroko otwarte, by inaczej spojrzeć na barokową Kapliczkę MB Częstochowskiej, fontannę w miejskim parku pilnie strzeżoną przez św. Jana Nepucena, sprawdzić godzinę na przykościelnym zegarze słonecznym, zaobserwować trwające prace konserwatorskie na Pomniku ku czci Powstańców Ślaskich na właśnie modernizowanym Rynku czy odczytać pamiątkową płytę na Kopcu Wolności. Te znane miejsca można odkryć na nowo, kiedy poznamy ich historię i spojrzymy z bliska na detale.
    Ale zajęcia w terenie to również kontakt z naturą. Uczniowie zwracali  uwagę na  ukształtowanie terenu naszego miasta, sprawdzili orientację w terenie, obserwowali obiekty widoczne na horyzoncie, pracowali z mapą, rozpoznawali gatunki roślin.
    Zgromadzoną w praktyce wiedzę, doświadczenie i umiejętności  uczniowie będę mogli wykorzystać nie tylko przy realizacji kolejnego interdyscyplinarnego projektu dotyczącego naszego regionu, ale również w codziennym życiu mieszkańca Imielina.

19 lutego 2019
dzisiaj